Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Poland
 

Aktualności

Praca zdalna - jak efektywnie zaplanować  dzień ?

Praca zdalna - jak efektywnie zaplanować dzień ?

Praca z domu wymaga od nas dużego skupienia i umiejętnego połączenia obowiązków domowych z zawodowymi. Poniżej kilka wskazówek jak zaplanować dzień aby był on efektywny.

  1. Plan działania najlepiej przygotować dnia poprzedniego. Pracę można zacząć wtedy z większym spokojem i przede wszystkim z oszczędnością czasu, bez zastanawiania się od czego zacząć.
  2. Określanie czasu. Każde zadanie powinno mieć określony, przeznaczony na nie czas. Wtedy efektywniej podchodzimy do realizacji zadania, ponieważ wiemy kiedy powinniśmy je skończyć. Tym samym unikamy przekładania na zadań na kolejne dni lub odkładania ich rozpoczęcia. Warto zawsze założyć 20% tak zwanego buforu na czynności nieprzewidziane, typu pytania od współpracowników, czy przychodzące, ważne maile od klientów
  3. Planowanie przerw. Równie ważne co planowanie zadań jest uwzględnienie przerw od pracy.
  4. Sprawdzenie czy plan zadziałał i został zrealizowany. Wbrew pozorom to bardzo ważna kwestia aby zweryfikować czy plan był efektywny. Jeżeli coś nie zadziałało, warto zmienić sposób planowania np. przeznaczać więcej czasu na dane zadania, lub wyodrębniać czas kiedy wyciszamy telefon i alerty o przychodzących mailach, skupiając się tylko na danej czynności. Jeżeli plan dnia będzie odległy od rzeczywistości, planowanie przestanie mieć sens i stanie się źródłem demotywacji.
NASZE MARKI

© 2021 Morgan Philips SA
All rights reserved