Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy w sieci, które uważasz za pomocne, a takie nie są

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy w sieci, które uważasz za pomocne, a takie nie są

W sieci znajdziesz tak wiele porad, jak ubiegać się o pracę, że czasem trudno stwierdzić, którą z nich zastosować. Mieszają się one również ze wskazówkami, z którymi spotkałeś się podczas szkoleń lub w procesie outplacement.

Prawda jest taka, że ​​nie ma idealnego sposobu aplikowania na ogłoszenie - wszystko zależy od tego, o jakie stanowisko się ubiegasz i gdzie chcesz docelowo pracować. Ale jest kilka rad, których lepiej nie stosować.

Oto 3 popularne wskazówki, które lepiej zignorować ...

1. „Wyślij aplikację ASAP”

Widzisz ofertę opublikowaną przez firmę, w której chciałbyś pracować, więc co robisz? Klikasz „Aplikuj”, zanim skończysz czytać opis stanowiska? Przemyśl to jeszcze raz!

Daj sobie dzień lub dwa, żeby wszystko przeanalizować - zaktualizuj CV i list motywacyjny. Upewnij się, że to stanowisko jest dostosowane do Twoich umiejętności i doświadczenia.

 

2. „Aplikuj na jak największą liczbę ofert pracy”

Gdy szukasz nowej pracy, równie dobrze możesz spróbować aplikować na każdą ofertę jaką znajdziesz, prawda? W końcu im więcej maili wyślesz, tym większe prawdopodobieństwo, że gdzieś wylądujesz.

Niekoniecznie tak się stanie. Jeśli aplikujesz do kilkudziesięciu prac jednocześnie, pojawia się zagrożenie, że nie poświęcisz wystarczająco czasu i uwagi lub przeoczysz oferty dopasowane dla Ciebie.

Aplikując skup się na jakości, a nie na ilości. Zamiast ubiegać się o przypadkowe 30 miejsc pracy, spróbuj skoncentrować się na dziesięciu i poświęć im tyle samo czasu co tym 30 losowym.

 

3. „Aplikuj na stanowisko ponad Twoje możliwości”

Ważne jest stawianie sobie poprzeczki wyżej - w końcu Twoja kolejna praca powinna stawiać Ci nowe wyzwania, a nie nudzić.

Ale istnieje różnica między stawianiem sobie nowych wyzwań, a aplikowaniem na ofertę, o której nie masz pojęcia. Jeśli nie masz uprawnień i potrzebnych umiejętności do pełnienia tej roli, nie będzie miało znaczenia, jak bardzo jesteś entuzjastycznie nastawiony lub pracowity.

 

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved