Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Fyte biznesu - Wykorzystaj możliwości LinkedIn i promuj siebie w profesjonalnej sieci!

Fyte biznesu - Wykorzystaj możliwości LinkedIn i promuj siebie w profesjonalnej sieci!

Profesjonalna sieć LinkedIn pozwala zarówno aktywnie poszukującym pracy, jak i pasywnym kandydatom na promowanie swoich umiejętności wśród międzynarodowych firm i rekruterów. Połącz się z byłymi i obecnymi współpracownikami, aby rozwijać swoją sieć i móc zwiększyć szansę na zatrudnienie dzięki aktywności i zebranym rekomendacjom. LinkedIn to bez wątpienia środowisko bogate w możliwości!

Rekrutacja specjalistów przybiera obecnie różne formy, a kandydatów szuka się w wielu miejscach – np. w społeczności skupionej wokół LinkedIna. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać LinkedIn jako narzędzie do promowania siebie i poszukiwania pracy w profesjonalnym środowisku.

 1. Zbuduj swoją sieć

Posiadanie rozbudowanej sieci kontaktów jest niezbędne. Poszerzaj ją w miarę możliwości, wykorzystaj kontakty, które znasz i którym ufasz, proś o rekomendacje. Nie czekaj, aż czasy będą trudne, na bieżąco dbaj o swoją sieć kontaktów. Możesz budować pozycję eksperta, kształtować dzięki LinkedIn swój wizerunek, a także śledzić etapy kariery i osiągnięcia osób, które działają w Twojej branży.

 2. Upewnij się, że Twój profil jest kompletny i aktualny

Twój profil LinkedIn to Twoja „wizytówka” i szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności oraz ułatwienie odpowiednim osobom i firmom w znalezieniu drogi do Ciebie. Postaraj się maksymalnie uzupełnić swój profil dodając poprzednie miejsca pracy wraz z nazwą stanowiska. W profilu zawrzyj zakres obowiązków. Warto w nagłówku dodać również słowa kluczowe, które będą charakteryzowały Twój obszar zainteresowania. Jeśli szukasz pracy, koniecznie wymień tam obszar biznesu, w którym się poruszasz lub technologie, z którymi chcesz pracować. Możesz też wprost napisać, że szukasz pracy. Co ciekawe, profesjonaliści, którzy w swoim profilu umieścili zdjęcie są oglądani siedem razy częściej. Warto zatem wziąć to pod uwagę.

 3. Uzyskaj rekomendacje i potwierdzenie swoich umiejętności 

Silna rekomendacja od osób, które z Tobą pracowały podkreśla Twoje mocne strony, kompetencje i pokazuje, że byłeś cenionym pracownikiem. Możesz aktywnie kontaktować się z byłymi menedżerami i współpracownikami, aby uzyskać od nich rekomendacje i prosić o potwierdzenie swoich umiejętności. Jeśli potrzebujesz rekomendacji, która wyróżni Cię na tle innych, podpowiedz, dlaczego o nią prosisz – np. aby zdobyć więcej klientów, znaleźć nową pracę itp.
Pamiętaj, że obecność poleceń na profilu zwiększa jego wiarygodność.

 4. Sprawdź, która firma zatrudnia

Strony firmowe LinkedIn umożliwiają „obserwowanie” firm, którymi jesteś zainteresowany. Obserwując firmę na LinkedIn, otrzymujesz aktualne informacje o nowych pracownikach, awansach/zmianach w firmie, a nawet o ofertach pracy. Obserwuj firmy, dla których chciałbyś pracować, a zobaczysz te aktualizacje na swojej stronie głównej po zalogowaniu się do LinkedIn.

 5. Bądź w kontakcie z Rekruterami

Buduj relacje z rekruterami, aby być na bieżąco z ciekawymi ofertami dostępnymi na rynku. Zapraszając do sieci kontaktów rekrutera poszukującego pracowników w twojej branży, napisz do niego krótką wiadomość z informacją jakim stanowiskiem potencjalnie byłbyś zainteresowany. Nawet jeśli w tym momencie rekruter nie będzie mógł Ci pomóc  – prawdopodobnie zapamięta Cię i wróci do Ciebie, kiedy tylko pojawi się projekt, w który będzie mógł Cię zaangażować.

 6. Zmień swój profil w profesjonalne portfolio

Zamiast używać ogólnych słów do opisania swoich umiejętności, dołącz do profilu przykład swojej pracy, film lub prezentację, która zobrazuje Twoje umiejętności i doświadczenie. Zapewni to świetny, wizualny przekaz Twoich dotychczasowych osiągnięć i wyróżni Cię na tle innych użytkowników.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved