Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Sztuczna inteligencja w rekrutacji

Sztuczna inteligencja w rekrutacji

Sztuczna inteligencja wywiera coraz większy wpływ w wielu branżach, w tym również w rekrutacji.

Obecnie jest wykorzystywana w działach HR, w zadaniach powtarzalnych i zajmujących ogromną ilość czasu, jak przeglądanie cv. Zanim przeprowadzona zostanie rekrutacja specjalistów, setki aplikacji zostają sprawdzone i wyselekcjonowane na podstawie określonych parametrów i uczenia maszynowego, czy w chatbotach, które umożliwiają komunikację w czasie rzeczywistym.

Po za danymi zawartymi w CV, sztuczna inteligencja (AI) jest w stanie sprawdzić również inne kompetencje jak np. Twoje zdolności językowe czy technologiczne.

Jednak to, że Twoje CV i profil na LinkedIn są wertowane przez rekruterów nikogo już nie dziwi. AI idzie o krok dalej. Pewnie nie raz słyszałeś, że rekruterzy sprawdzają Twoje social media przed zaproszeniem na rozmowę? Teraz to sztuczna inteligencja wyszukuje Twoją działalność i wypowiedzi online, sprawdzając, czy Twoje zachowanie wpisuje się w kulturę organizacji.

Jednak żadna dostępna aplikacja na rynku, nie posiada czynnika ludzkiego. Algorytmy, które pomagają usprawnić proces, nie zobaczą jej naszym okiem.

Na chwilę obecną sztuczna inteligencja wspiera proces, automatyzując go w pierwszej fazie i pozwalając efektywniej wykorzystać czas, tworząc profil idealnego kandydata i znacznie szybciej analizując cv pod kątem dopasowania do danej roli, jednak bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem czy sesji assessment centre nie możemy zastąpić suchymi danymi.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie, jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jeszcze więcej. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved