Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Short track – czyli zwinny menedżer na krótkim dystansie

Short track – czyli zwinny menedżer na krótkim dystansie

W świecie VUCA zwinność szybko stała się dźwignią wszystkich kompetencji. Jest tematem bardzo popularnym w biznesie i zarządzaniu, święci triumfy na konferencjach IT i HR, na szkoleniach, warsztatach i spotkaniach pracowniczych oraz menedżerskich. Dziś wszyscy chcą być „agile”. 


Ta rosnąca popularność cechy jaką jest zwinność, ma swoje korzenie w otaczającym nas świecie, który nowe technologie, cyfryzacja i Big Data rozpędziły do prędkości niespotykanej. W biznesie – jak na sawannie – przetrwają tylko najzwinniejsze gazele. Wśród całego wachlarza tzw. kompetencji przyszłości, agility czy też zwinność wydaje się być sercem skutecznego działania. W modelu Morgan Philips zwinność definiuje się poprzez trzy obszary: People, Performance, Growth.


Zwinność w tych trzech obszarach może ułatwiać menedżerom zarządzanie hybrydowym zespołem, dostosowanie się do zmiennych oczekiwań grup digitalowych klientów czy adaptację wdrażanych modeli biznesowych do wyzwań VUCA. 


Bycie menedżerem i zarządzanie talentami w dzisiejszych czasach może przypominać często dyscyplinę sportową zwaną short track - łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim. Pasjonaci tego sportu wiedzą, że w rozgrywanych biegach indywidualnych i sztafetach, zawodnik wypycha swojego zmiennika, aby nabrał prędkości. 


Zmian dokonuje się średnio co 1–2 okrążenia i liczy się kolejność na mecie, a do następnego biegu kwalifikują się dwie pierwsze osoby z każdego biegu. Zawodnicy w wyniku prędkości rozwijanych do 50 km/h podpierają się ręką na łuku


Dzisiejszy biznes ma podobny charakter – dystanse są krótkie, mało przewidywalne, zmian jest dużo, są częste i szybkie. Taki wyścig wymaga fizycznej i emocjonalnej giętkości, odporności na stres i koncentracji na rezultacie, ale też - pracy zespołowej. Ponieważ rzeczywistość biznesowa ciągle ulega zmianie i nie ma gotowych na nią recept – inaczej należy traktować upadki. 


O tym jest zwinność, a my przyjrzymy się jej bliżej.
W przeprowadzonym przez nas badaniu szukaliśmy danych odnośnie zwinności menedżerów i branż, ale też informacji, które obszary decydują o tej zwinności – blokują ją, bądź wzmacniają. 


Pobierz raport
 

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved