Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Senior czy Junior: Kiedy postawić na doświadczenie a kiedy na potencjał kandydata

Senior czy Junior: Kiedy postawić na doświadczenie a kiedy na potencjał kandydata

Senior czy Junior: Kiedy postawić na doświadczenie a kiedy na potencjał kandydata

Rynek rekrutacyjny staje się rynkiem napędzanym przez kandydatów. W czasie, gdy rekrutacja specjalistów wymaga coraz lepiej rozwiniętych umiejętności miękkich, umiejętności miękkie zyskują coraz większe znaczenie w procesie rekrutacji, pracodawcy zdają sobie sprawę, że niedoświadczony kandydat może posiadać większy potencjał niż doświadczony specjalista.

Jakie są zatem korzyści z zatrudniania młodszych kandydatów w porównaniu z tymi, którzy mają większą pulę doświadczenia zawodowego? Zastanawiając się nad potrzebami biznesowymi swojej firmy, menedżerowie ds. zatrudnienia mają wiele do rozważenia.

 

Zatrudnienie za doświadczenie

Najbardziej popularną i pozornie logiczną opcją jest zatrudnienie kandydata, który ma najbardziej odpowiednie doświadczenie zawodowe w kontekście wymagań roli i branży. Kandydat będzie mógł rozpocząć swoją pracę z istniejącą wiedzą na temat najlepszych praktyk, co oznacza, że ​​będzie wymagał mniej szkoleń, pozwalając na zaoszczędzenie czasu i funduszy.

Ten scenariusz jest zwykle preferowany w przypadku wyższych stanowisk lub pilnych procesów, gdy firma przy pomocy nowego odpowiedniego pracownika musi osiągnąć określone cele lub wdrożyć nagły plan naprawczy.

 

Zatrudnienie za potencjał

Praktyka ta nie jest z reguły uprawiana w kontekście poważniejszych ról, natomiast wykonana w sposób strategiczny, może zaowocować wieloma korzyściami.

W przypadku firmy, która ma specyficzne wymagania, które spełnić może bardzo mała grupa kandydatów, zatrudnienie osoby o mniejszym doświadczeniu pozwala jej go wyszkolić i ukształtować, co sprawi, że stanie się on pracownikiem, który w pełni będzie rozumiał wizję i misję stanowiska oraz firmy.

Zatrudnienie młodszego lub mniej doświadczonego kandydata może utorować drogę następnemu pokoleniu kadry pracowniczej.

 

Aby firmy mogły się rozwijać w nowym świecie pracy, muszą być elastyczne i innowacyjne. Zatrudniając młodych kandydatów z niewielkim doświadczeniem, mogą uzyskać – oprócz nowego pracownika - jego nową świeżą perspektywę i pomysły. Jeśli marki dodatkowo starają się od nowa zdefiniować kulturę firmy, zatrudnianie kandydatów dopiero rozpoczynających karierę może być skutecznym sposobem na wniesienie lub odnowienie w organizacji i branży pasji, witalności i młodzieńczego idealizmu.

 

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie, jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jeszcze więcej. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved