Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Rekrutacja zdalna – jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej z domu?

Rekrutacja zdalna – jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej z domu?

Epidemia koronawirusa i wprowadzone odgórnie obostrzenia wpłynęły istotnie na proces rekrutacji, który do tej pory standardowo obejmował przynajmniej jedno spotkanie w biurze przyszłego pracodawcy. Dziś wiele firm nadal intensywnie poszukuje pracowników, a czas przestoju gospodarczego to możliwość pozyskania wartościowych talentów z rynku. Również dla kandydatów to szansa na znalezienie wymarzonej pracy. Wyzwaniem pozostaje stworzenie profesjonalnego wrażenia w warunkach domowych. Wcześniej mogłeś nie spotkać się z tymi wskazówkami np. na szkoleniach lub w procesie outplacement, ze względu na nagłą zmianę warunków na rynku pracy.

Pierwszą istotną kwestią jest dobór odpowiedniego narzędzia za pośrednictwem którego przeprowadzimy rozmowę. Nie stanowi to dużego problemu, ponieważ ilość komunikatorów i aplikacji takich jak Skype, WhatsApp Facebook Messenger, Google Hangouts, Microsoft Teams, umożliwia przeprowadzenie rozmowy z zachowaniem jakości technicznej i bez zakłóceń. Kolejnym aspektem jest czas i miejsce interview. Ponieważ rozmowa rekrutacyjna wymaga od nas dużego skupienia, trzeba znaleźć przestrzeń gdzie nic, ani nikt nie będzie nam przeszkadzał. Warto uprzedzić domowników aby przez godzinę nie wchodzili do pokoju w którym prowadzimy rozmowę czy poprosić kogoś z rodziny o opiekę nad małymi dziećmi .

Rozmowa rekrutacyjna nawet odbyta w domu, wymaga profesjonalnej oprawy i jeżeli podczas niej wykorzystujemy kamerkę, warto zmienić domowy strój na elegancki i profesjonalny. Poprawi to odbiór kandydata w oczach przyszłego pracodawcy oraz pokaże, że poważnie pochodzimy do rekrutacji na stanowisko, o które się ubiegamy.

Tak jak na standardowej rozmowie rekrutacyjnej również na tej zdalnej powinniśmy być  odpowiednio przygotowani, zarówno co do tego o co może pytać nas pracodawca, jak również tego, czego my chcielibyśmy dowiedzieć się o firmie, do której aplikujemy. Warto te punkty spisać sobie przed rozmową i w razie konieczności sięgnąć po kartę czy notes w trakcie interview.

Wszystkim kandydatom życzymy sukcesów rekrutacyjnych, a pracodawcom znalezienia idealnych pracowników.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved