Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Rekrutacja online w czasach globalnej cyfryzacji – rozmowa z konsultantką Dominiką Krzyżańską

Rekrutacja online w czasach globalnej cyfryzacji – rozmowa z konsultantką Dominiką Krzyżańską

Od kilku tygodni zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem koronawirusa zachęciły nas do pozostania w domach i pracy zdalnej. Mimo powolnego znoszenia obostrzeń, sytuacja nadal wymusza na pracodawcach działania mniej standardowe, w tym m. in. w pełni zdalną rekrutacje, w tym rekrutacja specjalistów - proces executive search.

Fyte od początku swojego istnienia stawia na działania online. Nasze rekrutacje prowadzone są głównie za pomocą Skype, WhatsApp, FaceTime czy Google Hangouts lub Microsoft Teams, a ogłoszenia publikowane w formie video. Jedyna zmiana jaka nastąpiła w naszej codzienności, to miejsce wykonywania tych rozmów. Przenieśliśmy się z biura do domów.

 „Rekrutacja on-line w czasach globalnej cyfryzacji” jest serią wywiadów z zespołem Fyte, aby dowiedzieć się jak organizują czas pracując z domu, aby nadal utrzymać najlepszy kontakt i zapewniać nieustanne wsparcie Klientom oraz Kandydatom.

Tym razem zadaliśmy kilka pytań Senior Consultant w obszarze SSC – Dominice Krzyżańskiej…

 

Przez ostatnie kilka miesięcy cały zespół Fyte pracuje z domów. Jak przygotowujesz się każdego dnia do pracy? Co jest dla Ciebie kluczowe?

DK: Ważne jest dla mnie zachowanie pewnej rutyny dnia, którą starałam się w miarę możliwości przenieść do „domowego biura”. Bardzo pomocne okazały się tu wcześniejsze doświadczenia z okazjonalną pracą zdalną, które zdobyłam w Fyte. Mając pewność zdalnego dostępu do zarówno sprawnie działających rozwiązań systemowych, jak i narzędzi cyfrowych, które stoją u podstaw naszej filozofii rekrutacji, byłam spokojna, że przejście na całkowicie zdalne działania będzie bardzo płynne i pozwoli na utrzymanie planów i standardów wypracowanych w modelu tradycyjnym. Na co dzień brakuje mi jedynie możliwości spotkań z ludźmi, które stanowiły codzienność pracy w biurze. Optymistycznie patrzę jednak w przyszłość i wiem, że obecna sytuacja to tylko stan przejściowy, który pozwoli nam jeszcze bardziej docenić wartość relacji.

 

Jak motywujesz się do pracy w warunkach domowych?

DK: W taki sam sposób, jak robię to w biurze. Ustalam cele na każdy dzień. Zazwyczaj pracuję z przygotowaną wcześniej listą zadań, których status weryfikuję pod koniec każdego dnia. Pozwala mi to obserwować bieżące efekty pracy oraz nie pozostawia czasu na rozpraszacze ;)

 

A jak wygląda Twoja komunikacja z zespołem i organizacją?

DK: Z zespołem każdy dzień rozpoczynamy od telekonferencji, podczas których mamy okazję omówić nasze aktualne plany i wyzwania oraz podzielić się dobrymi praktykami. Dużo również współpracujemy, więc pozostajemy w bieżącym kontakcie, a jedyne, co zmieniło się w naszej komunikacji, to wykorzystywane narzędzia. Na poziomie organizacji wygląda to bardzo podobnie. Regularnie uczestniczymy w wideokonferencjach i omawiamy aktualne działania, nowe pomysły, ale też dzielimy się sposobami na spędzanie wolnego czasu w tych nietypowych okolicznościach. Uczestniczymy również w wielu szkoleniach. Zależy nam na nieustannym aktualizowaniu wiedzy o rynku i dokładamy wszelkich starań, by niezależnie od pojawiających się wyzwań zawsze być przygotowanym, by wspierać naszych klientów najwyższą jakością rozwiązań.

 

Czy komunikacja z klientami lub kandydatami uległa zmianie?

DK: W Fyte wspieramy klientów i kandydatów w całej Polsce. Od zawsze korzystamy z wielu narzędzi cyfrowych zapewniających skuteczność rekrutacji prowadzonych zdalnie. Mogę więc powiedzieć, że jesteśmy świetnie przygotowani do działania w obecnych warunkach.

 

Co cenisz sobie w pracy zdalnej?

DK: Ważnym atutem pracy zdalnej jest dla mnie czas, który oszczędzam na dojazdach do biura. Pozwala on na osiągnięcie lepszych efektów w zakresie utrzymania harmonii pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

 

Masz może jakieś rady dla osób pracujących z domu?

DK: Każdy ma swój własny sposób na odnalezienie się w warunkach pracy zdalnej. Myślę jednak, że kluczowe dla skutecznej realizacji zadań w świecie Home Office są samodyscyplina, systematyczność, efektywna komunikacja i pozytywne nastawienie. To ostatnie jest moim zdaniem szczególnie ważne w tym wymagającym dla wszystkich czasie.

 

Skontaktuj się z Dominiką Krzyżańską w kontekście swoich potrzeb rekrutacyjnych.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved