Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Rekrutacja online w czasach globalnej cyfryzacji – rozmowa z ekspertką Karoliną Borucką

Rekrutacja online w czasach globalnej cyfryzacji – rozmowa z ekspertką Karoliną Borucką

Od kilku tygodni zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem koronawirusa zachęciły nas do pozostania w domach i pracy zdalnej. Mimo powolnego znoszenia obostrzeń, sytuacja nadal wymusza na pracodawcach działania mniej standardowe, w tym m. in. w pełni zdalną rekrutacje, w tym rekrutacja specjalistów - proces executive search.

Fyte od początku swojego istnienia stawia na działania online. Nasze rekrutacje prowadzone są głównie za pomocą Skype, WhatsApp, FaceTime czy Google Hangouts lub Microsoft Teams, a ogłoszenia publikowane w formie video. Jedyna zmiana jaka nastąpiła w naszej codzienności, to miejsce wykonywania tych rozmów. Przenieśliśmy się z biura do domów.

 „Rekrutacja on-line w czasach globalnej cyfryzacji” jest serią wywiadów z zespołem Fyte, aby dowiedzieć się jak organizują czas pracując z domu, aby nadal utrzymać najlepszy kontakt i zapewniać nieustanne wsparcie Klientom oraz Kandydatom.

Tym razem zadaliśmy kilka pytań ekspertce rekrutacji w obszarze IT – Karolinie Boruckiej…

 

Jak wygląda Twoja praca z domu? Jak przygotowujesz się do niej każdego dnia? Napotykasz jakieś wyzwania?

KB: Do pracy zdalnej zdążyłam przyzwyczaić się przez rok kiedy pracowałam jako freelancer, więc w czasie pandemii łatwo przystosowałam się do pracy poza biurem. Największym wyzwaniem pracy z domu jest zachowanie balansu i ustalenie granic między życiem zawodowym, a prywatnym. Na początku zdarzało mi się późno rozpoczynać pracę rano, kosztem zajętych wieczorów. Dziś wyznaczam godzinę rozpoczęcia – jest to  9:00, kiedy to z całym zespołem zdzwaniamy się na dobry początek dnia, a po zakończonej pracy wybieram się na spacer z psami, co daje płynne przejście z życia zawodowego na tryb prywatny. Można też planować inne aktywności, ważne jest aby mieć motywację do wyłączenia komputera o określonej porze.

 

Jak udaje Ci się skupić na pracy i być produktywnym, kiedy na około jest rodzina, zwierzaki, social media, i inne odwracacze uwagi?

KB: W moim przypadku sprawdza się wyznaczanie sobie zadań z określeniem deadline’ów – np. dziś do godziny 12:00 zrobię następujące rzeczy. Pozwala to wygospodarować czas również na kwestie typowo domowe, jak np. przygotowanie posiłków, a jednocześnie daje poczucie wywiązywania się z obowiązków zawodowych.

 

Tak, odpowiednie zarządzanie czasem wydaje się kluczem do sukcesu :) A jak komunikujesz się ze swoim zespołem i organizacją?

W dzisiejszych czasach rozwiniętej technologii nie stanowi to w ogóle problemu :) . Jak wspomniałam wcześniej, każdego dnia zdzwaniamy się z całym zespołem w ramach telekonferencji, aby podzielić się sukcesami, wyzwaniami, a także omówić bieżące problemy. Raz w tygodniu za pośrednictwem aplikacji Teams cała firma włącza kamerki i spotykamy się,  mimo że każdy jest u siebie w domu. W zależności od potrzeb komunikujemy się telefonicznie, mailowo czy też na Messengerze. Nie mam poczucia, że mamy utrudnioną komunikację przez to że nie jesteśmy fizycznie w biurze.

 

A jak udaje Ci się skutecznie utrzymywać kontakt z klientami i kandydatami?

KB: Również za pomocą nowoczesnych technologii. Fyte jest organizacją, która w swoją misję ma wpisane wykorzystywanie narzędzi cyfrowych w rekrutacji, więc przeprowadzenie procesu całkowicie zdalnie nie stanowi dla nas wyzwania ani problemu.

 

Co najbardziej lubisz w pracy w domu?

KB: Myślę, że przede wszystkim brak dojazdów, w warunkach warszawskich to czasem 2 godziny dziennie. Łatwiej jest mi też skupić się na swoich zadaniach, w domu mam spokój, a w biurze zawsze coś się dzieje :)

 

Czy masz jakieś rady dla osób pracujących zdalnie?

KB: Trudno o jedną uniwersalną radę, bo każdy ma inne warunki do pracy w domu i napotyka inne wyzwania. To co sugerowałabym wszystkim Managerom kierującym zespołami, to właśnie staranie się, aby cały zespół miał ze sobą bieżący, najlepiej codzienny kontakt. Umożliwia to wymianę pomysłów czy też wspólne rozwiązywanie problemów. Nikt wtedy nie będzie miał poczucia, że jest zamknięty ze wszystkim sam w domu i musi sobie sam z tym radzić, ponieważ moim zdaniem to może być najgorsze w izolacji.

 

Skontaktuj się z Karoliną Borucką w kontekście swoich potrzeb rekrutacyjnych.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved