Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Praca zdalna - 5 sposobów na zmaksymalizowanie wydajności

Praca zdalna - 5 sposobów na zmaksymalizowanie wydajności

W reakcji na sytuację związaną z szerzącym się wirusem COVID-19 wiele organizacji postawiło na zdalną formę wykonywania obowiązków przez pracowników, umożliwiając im kontynuowanie pracy wydajnie i produktywnie.

Oto pięć wskazówek służących maksymalizacji wydajności pracy zdalnej.

1) Zacznij dzień od rozmowy z zespołem

Ważnym jest, aby liderzy zespołów zorganizowali rozmowę (konferencję telefoniczną, video konferencję) ze swoim zespołem, aby móc ustalić priorytety i oczekiwania. Ustalenia poczynione podczas rozmowy muszą być jasne dla wszystkich, każdy członek zespołu ma wiedzieć czego się od niego oczekuje i z kim może się skontaktować, jeśli potrzebuje wsparcia. Pomoże to usprawnić pracę i zmniejszyć obawy u tych, którzy mogą je odczuwać w związku ze zdalną formą pracy. Pamiętaj, aby zaplanować regularne spotkania i podsumowywać postępy, mogę się one odbywać codziennie, czy raz w tygodniu.

2) W miarę możliwości korzystaj z wideokonferencji

Jeśli masz szansę, korzystaj z wideo rozmów. Widzenie współpracowników może pomóc w budowaniu/utrzymaniu ducha zespołu, umożliwi odczytanie komunikatów przekazywanych za pomocą języka ciała, tworząc w ten sposób bliższą więź i koleżeństwo.

3) Pomyśl o czasie współpracowników i ich zawodowym obciążeniu

Każdy w inny sposób zarządza swoim czasem i obowiązkami. Unikaj niepotrzebnych wiadomości e-mail w dużych zespołach. Istnieje wiele innych łatwych sposobów komunikowania się ze współpracownikami, takich jak Skype, MS Teams, Slack, a nawet WhatsApp. Menedżerowie mają również obowiązek zapewnienia równego podziału zadań między członkami zespołów, w celu uniknięcia przeciążenia któregokolwiek z nich.

4) Bądź w kontakcie ze swoim zespołem

Praca zdalna może być poważną przeszkodą w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, szczególnie jeśli występują trudności w kontaktowaniu się z członkami zespołu, których zaangażowanie jest zasadnicze. Miej telefon i inne urządzenia komunikacyjne pod ręką, a wciągu dnia pracy regularnie je sprawdzaj.

5) Wykorzystaj technologię do zwiększenia wydajności

Aby umożliwić pracę zdalną, organizacje muszą dysponować infrastrukturą i odpowiednimi narzędziami. Na rynku dostępnych jest wiele różnych narzędzi (również darmowych), które umożliwiają zespołom współpracę w takiej formie.

Organizacje i zespoły muszą stać się agile, dostosować się do panującej sytuacji, reagując na postawione przed nimi wyzwania natychmiast, aby móc przetrwać najbliższy czas. Warto uwzględnić to również w procesie outplacement.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved