Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Jak zatrudniać osoby o bardziej elastycznym sposobie myślenia?

Jak zatrudniać osoby o bardziej elastycznym sposobie myślenia?

Jeszcze dziesięć lat temu do zbudowania stabilnej  kariery wystarczył określony zestaw umiejętności.

Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i obecnie organizacje coraz intensywniej poszukują pracowników otwartych na ciągłe podnoszenie kwalifikacji, współpracę i tworzenie nowych możliwości, w procesie, jakim jest rekrutacja specjalistów,  Innymi słowy, ludzi o elastycznym sposobie myślenia.  

Pracodawcy jednak często pomijają tę kwestię na początkowych etapach rekrutacji, koncentrując się raczej na umiejętnościach technicznych i pozostawiając kompetencje miękkie na dalszym planie. Często ich ocena opiera się wyłącznie na podstawie subiektywnego odbioru kandydata, executive search staje się wtedy o wiele mniej skuteczne.

Znacząco zmniejsza to szanse na zatrudnienie pracownika łączącego nowoczesny sposób myślenia z wysoko rozwiniętymi kompetencjami technicznymi.

Znalezienie pracownika o wysoko rozwiniętych zdolnościach adaptacyjnych i wiedzy merytorycznej wymaga wielopoziomowego podejścia do rekrutacji.

Od czego więc zacząć? Oto kilka wskazówek:

  1. Pomyśl szerzej o stanowisku –zastanów się, jak rola, na którą poszukujesz pracownika ma wyglądać w przyszłości i jak wpisywać ma się w kompetencje i rozwój zespołu
     
  2. Wykorzystaj moment tworzenia opisu stanowiska na określenie również kryteriów związanych z poszukiwanym nastawieniem oraz typem osobowości, jaki na dany moment stanowiłby najlepsze uzupełnienie dla twojego zespołu
     
  3. Zainwestuj w assessment psychometryczny, który w jasny, klarowny i obiektywny sposób pomoże ci określić np. podejście kandydata do zmian. Polecanym narzędziem jest PULSE MINDSET - narzędzie Morgan Philips Group, które pozwala określić wspomniane już podejście do zmian, jak I inne kryteria tj. otwartość na podejmowanie wyzwań, współpracę, tworzenie rozwiązań, czy przywództwo.  
     
  4. Podejdź do rekrutacji szerzej – przeprowadź assessment na szerszą skalę, by precyzyjnie zbadać kompetencje i talenty, jakie są w twojej organizacji. Pomoże ci to w określeniu realnych możliwości rozwojowych oraz zwiększy elastyczność, z jaką osoby odpowiedzialne za zatrudnienie będą mogły dopasować do zespołów kolejne talenty.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved