Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Jak wpływać na kadrę zarządzającą?

Jak wpływać na kadrę zarządzającą?

Nie ma nic bardziej frustrującego niż poczucie braku bycia wysłuchanym. Właśnie dlatego, jeśli chodzi o komunikację z ludźmi z poziomu team leaderów, może być bardzo demotywujące, gdy jeden z twoich przemyślanych pomysłów zostanie z miejsca odrzucony bez żadnego wyjaśnienia.

Możliwe, że twoje pomysły są słabe - ale o wiele bardziej realny powód dla którego twoje sugestie są odrzucane, to sposób w jaki je przekazujesz.

Umiejętność trafnego przekazywania informacji przełożonym jest kluczowa w pracy i można się jej nauczyć. Nie czekaj na szkolenia lub proces outplacement, aby nauczyć się jak to robić. Oto kilka cennych wskazówek jak zacząć już teraz:

Naucz się mówić ich językiem

Aby wpłynąć na starszych liderów w Twojej organizacji, Twoim pierwszym celem jest właściwe zrozumienie kim oni są - i aby to zrobić, musisz zrozumieć, czego chcą.

Patrząc na stanowisko, funkcję, zespół i osobowość, staraj się dobrze zrozumieć, co chcą osiągnąć na swoich stanowiskach. Jeśli pracujesz z nimi nad konkretnym projektem, wyobraź sobie, co znajduje się na szczycie listy priorytetów, a następnie zastanów się, w jaki sposób możesz im pomóc w osiągnięciu tego celu.

Kiedy z nimi porozmawiasz, dostosuj swój przekaz i słownictwo do nich i ich celów oraz ukryj wątki, które najprawdopodobniej zainteresują ich jako pierwsze. Kiedy dzielisz się pomysłem lub rozwiązaniem problemu, zrób bezpośrednie połączenie między głównymi punktami rozmów, a ich kluczowymi priorytetami.

Warto również zwrócić uwagę na to jak przetwarzają informacje. Na przykład, kiedy wysyłasz wiadomość e-mail lub podajesz dokument, czy czytają każde napisane przez Ciebie słowo, czy przesuwają się w dół i próbują od razu przejść do sedna? Rozumiejąc, w jaki sposób ktoś przyswaja informacje, możesz odpowiednio przygotować dla niego swoje pomysły w sposób, który wpłynie na to jak zostanie on odebrany.

Wiedz kiedy mówić, a kiedy lepiej milczeć

Starsi liderzy to także ludzie z własnymi obciążeniami i stresem związanym z zarządzaniem, chociaż mogą być świetni w swojej pracy, nie są ekspertami we wszystkim.

Będą sytuacje, w których będziesz musiał zabrać głos i podzielić się swoją opinią, na przykład, jeśli wiesz o zagrożeniach związanych z projektem który razem robicie, a których obecnie nie są świadomi.

Jednak zamiast powiedzieć coś wprost, jedną przydatną wskazówką jest aby sformułować problem tak, aby brzmiał jak pytanie.

Inną opcją jest stworzenie szeregu różnych alternatywnych rozwiązań problemu, bez zdradzania idealnego rozwiązania, i pozwolenie im na zgłoszenie pomysłu jako swój własny.

Miej wszystko na piśmie

Chociaż spotkania są dobrym miejscem do dyskusji na temat pomysłów i rozwiązywania problemów, warto pamiętać, że jeśli nie spiszesz postanowień z tego spotkania, np. jako główne punkty czy listę przydzielonych zadań.za pośrednictwem wiadomości e-mail, istotne kwestie mogą umknąć.

Warto również dowiedzieć się, w jaki sposób każdy lider w Twojej organizacji woli się komunikować - znacznie częściej zgadzają się z Twoimi pomysłami, gdy zasugerujesz je we właściwym czasie i miejscu.

Na przykład niektóre osoby mogą chcieć być regularnie aktualizowane, podczas gdy inne wolą krótki przegląd co kilka tygodni lub miesięcy.

Chociaż nie zawsze jest to łatwe, nauczenie się wpływania na starszych liderów to umiejętność, która pozostanie z tobą przez całą karierę - warto więc jak najszybciej zająć się tymi podstawami.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved