Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Jak stać się bogatym - 9 rzeczy, które warto zrobić w wieku 20 lat, aby zostać milionerem do 30 roku życia

Jak stać się bogatym - 9 rzeczy, które warto zrobić w wieku 20 lat, aby zostać milionerem do 30 roku życia

Steve Siebold, biznesmen, który został milionerem w młodym wieku i autor książki How Rich People Think, przeprowadził wywiady z ponad 1200 milionerami, aby zebrać 9 wskazówek, jak zostać milionerem w wieku 30 lat. Zastanawiasz się, jak stać się bogatym? Zapraszamy do lektury!

  • Którzy nie marzą o byciu milionerem, zwłaszcza w tak młodym wieku?
  • Istnieją wspólne cechy wśród tych, którzy osiągnęli ten cel do czasu ukończenia 30 lat
  • Nawet jeśli nie ma tajnej i całkowicie niezawodnej receptury, istnieje kilka dobrych nawyków, dzięki którym można dorobić się bogactwa

"W gospodarce rynkowej każdy może zarobić tyle pieniędzy, ile chce" - mówi milioner Steve Siebold, a "nigdy nie jest za późno, żeby zacząć".

Aby osiągnąć siedmiocyfrową fortunę, Steve Siebold zebrał 9 wskazówek od ludzi, którzy w młodym wieku zostali milionerami. Stosowanie się do tych wskazówek nie jest 100% gwarancją zostania milionerem, ale być może podpowie Ci, jak się wzbogacić nie zaszkodzi Twoim szansom na zostanie nim.


Koncentracja na zysku

"W dzisiejszym środowisku ekonomicznym nie możemy rezerwować sobie miejsca w kręgu milionerów" - mówi Grant Cardone, który w wieku 21 lat był spłukany, a w wieku 30 lat milionerem. "Pierwszym krokiem jest skupienie się na zwiększeniu naszych dochodów krok po kroku i powtarzaniu tej operacji. Mój dochód wynosił 3 tys. dolarów miesięcznie, a 9 lat później 20 tys. dolarów miesięcznie. Jeśli pozwolimy, by pieniądze były naszym przewodnikiem, będziemy zmuszeni do kontrolowania naszych dochodów i szukania okazji."


Rozwijanie wielu źródeł dochodu

Jednym ze sposobów, jak zostać bogatym, jest zwiększenie naszych źródeł dochodów. Wielu milionerów rozwinęło wiele źródeł dochodów: niektórzy mają 3, 4, a inni 5 lub więcej. Te dodatkowe źródła to wynajem nieruchomości, inwestycje giełdowe i posiadanie udziałów lub akcji w pobocznym biznesie.

"Trzy źródła dochodu wydają się być magiczną liczbą, ale ta liczba nie jest ograniczająca".


Oszczędzaj, aby inwestować, a nie oszczędzaj, aby oszczędzać

"Jeśli oszczędzamy pieniądze, to tylko po to, by później je zainwestować. Zdeponujmy je na bezpiecznych i nietykalnych kontach. Nigdy nie wydawaj go na nic innego, nawet w nagłych wypadkach. Dzięki temu możemy realizować pierwszy krok (zwiększenie dochodu). Kilka razy w roku okazuje się, że jestem prawie spłukany, ponieważ zawsze inwestuję swoje nadwyżki finansowe, więc nigdy nie mam żadnych oszczędności w rezerwie – wypowiedział się G. Cardone.

Możliwe jest inwestowanie w różnych obszarach: nieruchomości, bankowość, giełda czy internetowe platformy inwestycyjne. Kluczem do systematycznego oszczędzania jest automatyzacja procesu. Dzięki temu nie zobaczymy już zainwestowanych pieniędzy i nauczymy się bez nich żyć.

Nie przechwalaj się

"Nie kupowałem luksusowych zegarków ani dużych samochodów, dopóki mój biznes i inwestycje nie dały mi wielu strumieni dochodów" - mówi Cardone. "Wciąż jeździłem Toyotą Camry, gdy zostałem milionerem. Bądź znany ze swojej pracy, a nie z bogactwa.


Zmiana sposobu myślenia o pieniądzach

"Stawanie się bogatym zaczyna się od zmiany sposobu myślenia o pieniądzach" - dodaje milioner Steve Siebold. "Sekret zawsze był ten sam: myślenie" - upiera się. Podczas gdy ludzie myślą, że wzbogacenie się jest poza ich zasięgiem, bogaci wiedzą, że zarabianie pieniędzy to praca na pełen etat i najpewniejsza droga do celu – jak zostać bogatym człowiekiem.


Inwestowanie czasu dla siebie

"Najbezpieczniejszą inwestycją, jakiej dokonałem w życiu, jest inwestycja w siebie" - pisze Tucker Hughes, który został milionerem w wieku 22 lat. "Musisz czytać co najmniej 30 minut dziennie, słuchać wysokiej jakości podcastów i szukać mentorów. Nie trzeba być tylko ekspertem w swojej dziedzinie, trzeba mieć wszechstronną wiedzę na wszystkie tematy, by móc rozmawiać o wszystkim, czy to o finansach, polityce, czy nawet o sporcie."

Większość bogatych ludzi lubi spędzać czas na czytaniu, Warren Buffett na przykład szacuje, że 80% swojego dnia pracy spędza na czytaniu.

Drugi aspekt to również personal branding, znajomość siebie. Dowiedz się, jak sprzedać siebie na rynku. Specyfika, która określa Twoją osobowość, Twoje pasje, odróżni Cię od innych.

 

Wyznaczanie celów i wyobrażanie sobie, że się je osiąga

Jeśli chcemy zarabiać więcej pieniędzy, musimy mieć jasno określone cele, ale także konkretny plan ich realizacji. Pieniądze nie spadają z nieba, musimy ciężko pracować, aby je zarobić.

Bogaci ludzie angażują się w zdobywanie fortuny. Aby to zrobić, muszą być skoncentrowani na swoich celach, być odważni, mieć dużą wiedzę, co wymaga wiele wysiłku. Wszystko to jest możliwe tylko wtedy, gdy mamy jasno określone cele i jasną wizję: "Wiele osób nie osiąga tego, czego chce, ponieważ tak naprawdę nie wie, czego chce. Zamożni ludzie wiedzą bardzo wyraźnie, że chcą zarabiać dużo pieniędzy - mówi milioner T. Harv Eker.


Spędzanie czasu z ludźmi, których podziwiasz

Andrew Carnegie zaczynał od niczego i stał się jednym z najbogatszych ludzi w USA w XX wieku. Cały swój sukces przypisuje jednej zasadzie: Master Mind.

Chodzi o to, aby otaczać się utalentowanymi ludźmi, którzy podzielają naszą wizję, ponieważ połączenie wielu kreatywnych i błyskotliwych umysłów jest znacznie potężniejsze niż jeden umysł. Ponadto mamy tendencję do bycia takimi, jak ludzie, z którymi spędzamy czas, dlatego bogaci ludzie przebywają z bogatymi ludźmi.

"Obcowanie z ludźmi, którzy odnoszą większe sukcesy niż my, poszerza nasze myślenie i zwiększa nasze dochody. Rzeczywistość jest taka, że milionerzy mają inne spojrzenie na pieniądze niż klasa średnia. Przebywanie w ich otoczeniu przynosi wiele korzyści - mówi Andrew Carnegie.


Celuj w 10 milionów, nie w 1 milion

"Największym błędem, jaki popełniłem, było to, że nie myślałem wystarczająco szeroko" - pisze Cardone. "Zachęcam wszystkich, by celowali wyżej niż milion. Na naszej planecie nie brakuje pieniędzy, a raczej brakuje ambitnych ludzi”.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł odpowiedział na pytanie: co zrobić, żeby być bogatym i dzięki niemu łatwiej Ci będzie osiągnąć sukces.


Artykuł inspirowany artykułem Yu Hana, 9 things to do in your 20s to be a millionnaire by 30, dla Business Insider.
 

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved