Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

12 hobby i zainteresowań, które warto umieścić w CV

12 hobby i zainteresowań, które warto umieścić w CV

W tym artykule dziennikarka zajmująca się karierą Gachel Gillett zdradza 12 hobby, które powinniśmy zawrzeć w swoim CV, aby zainteresować rekruterów. Jeśli nie wiesz, co wpisać w zainteresowaniach w CV – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Znajdziesz w nim odpowiedzi na pytania: jakie hobby wpisać w CV oraz jak opisać zainteresowania w CV. Podamy także konkretne przykłady zainteresowań do CV. 

  • Umieszczenie w CV swoich osobistych zainteresowań (lub hobby) pozwoli Ci pokazać swoją osobowość i przyciągnąć wzrok rekrutera.
  • Wiele osób przywiązuje niewielką lub żadną wagę do tej małej linijki w CV, ale pomoże Ci ona wyróżnić się z tłumu.
  • Hobby najbardziej doświadczonych z nas ujawnia ich zaangażowanie w inne aspekty społeczeństwa i zakres ich sieci kontaktów.

Niektórzy powiedzą nam, że na hobby nie ma miejsca w CV, ponieważ zajmuje ono miejsce na nic i marnuje ostatnie kilka cennych sekund czasu rekruterów na przeglądanie naszego życia osobistego.

Nie mają racji. Oprócz dodania swoich umiejętności miękkich, hobby może dodać wartość do Twojego CV i sprawić, że będziesz się wyróżniać.

Jeśli szukasz stażu w firmie takiej jak na przykład Google, rekruterzy chcą znaleźć w Twoim CV ciekawe informacje osobiste. "To jest czas, aby zabłysnąć i podzielić się niektórymi swoimi najdziwniejszymi aspektami, podczas gdy odwrotnie, niektóre firmy mogą tego nie docenić" - mówi były stażysta w Google. Kluczem jest poznanie i ukierunkowanie się na daną firmę.

Firmy mogą również chcieć zobaczyć hobby w Twoim CV, jeśli jest ono istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz. Twoje hobby może uczynić Cię najbardziej atrakcyjnym kandydatem do pracy!

Hobby do CV kandydata daje wgląd w jego osobowość i wiedzę o firmie. Pamiętaj jednak, że wszystko, co zamieścisz w swoim CV może być poruszone w rozmowie, więc upewnij się, że jesteś w stanie o tym opowiedzieć. 

Poniżej przedstawiamy 12 hobby, które powinieneś umieścić w swoim CV (ale też takie, których należy unikać):

Joga

Joga potwierdza twoją zdolność do zachowania spokoju i kontroli. Jeżeli starasz się o pracę na stanowisku, gdzie pracuje się pod dużą presją, w niespokojnym miejscu, takim jak agencja reklamowa czy PR, trenowanie jogi może uczynić cię bardziej atrakcyjnym, pokazuje, że lepiej radzisz sobie ze stresem.

Sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne, takie jak Ironman, skoki spadochronowe czy kolarstwo górskie, mogą pokazać, że jesteś w stanie przekroczyć swoje granice, że jesteś zdyscyplinowany, że nie boisz się nieznanego i lubisz podejmować ryzyko w sposób wyważony. Cechy te są szczególnie poszukiwane na stanowiskach kierowniczych/zarządzających.

Produkcja wideo

Produkcja wideo to hobby, które może uczynić Cię atrakcyjnym na stanowiskach producenckich, w eventach czy marketingu/komunikacji. Materiały audiowizualne są wykorzystywane podczas wydarzeń lub konferencji, więc Twoja wiedza lub zainteresowanie produkcją wideo może być przydatne w uzyskaniu pracy. Pokazuje również, że jesteś dokładny, skrupulatny i uważny, co jest atutem w każdej pracy.

Sporty wytrzymałościowe

Rywalizacja w sportach takich jak bieganie (maraton, półmaraton, ...), triathlon czy kolarstwo pokazuje siłę woli, wytrwałość i poświęcenie. Te cechy są atrakcyjne w rozwoju biznesu, księgowości i sprzedaży. Te praktyki mogą więc zachęcić rekrutera do wybrania właśnie Ciebie.

Kapitan drużyny sportowej

Bycie kapitanem drużyny piłkarskiej, rugby lub piłki ręcznej dodaje przywództwo do innych cech, takich jak duch zespołowy lub duch rywalizacji. Badania pokazują, że osoby, które uprawiają sport wyczynowo, bardzo dobrze radzą sobie w życiu zawodowym.

Prowadzenie bloga

Jeśli szukasz pracy w komunikacji lub marketingu, wykazanie się umiejętnością prowadzenia bloga może wzbogacić Twoją aplikację. Blog powinien być aktualny, profesjonalny, dobrze napisany i pozbawiony błędów, a treścią powinny być Twoje własne przemyślenia.

Wspinaczka

Wpisanie wspinaczki i dodanie np. "dziesięć głównych szczytów w różnych krajach", pokazuje nie tylko, że masz silną osobowość. Zakładając, że chcesz pracować w branży turystycznej nie mając żadnego znaczącego doświadczenia, ta pasja pokazuje Twoje zainteresowanie i doświadczenie w podróżach i sporcie! Jeśli sami organizowaliście wycieczki, to jeszcze lepiej.

Gra na instrumencie

Pokazanie, że grasz na gitarze lub skrzypcach może zwiększyć Twoją atrakcyjność dla rekrutera, gdy praca wymaga precyzji, zaangażowania i dyscypliny, np. inżynieria lądowa.

Wolontariat

Wiceprezes Salesforce powiedział: "Hojność to podstawowa wartość dla naszej firmy. Kiedy w CV pojawia się wolontariat, wiemy, że kandydat ma takie same wartości jak my. Szukamy kandydatów z pasją i empatią, z kompasem moralnym."

Fotografia

Fotografię można wpisać, jeśli szukasz pracy w agencjach marketingu cyfrowego, ponieważ komunikuje kreatywność, zaangażowanie i cierpliwość. Jeśli masz portfolio online lub konto w mediach społecznościowych ze swoimi zdjęciami, umieść link w CV, aby rekruter miał do nich dostęp.

Ogrodnictwo

Pasja do ogrodnictwa może być dodatkowym atutem przy poszukiwaniu pracy w branży energii odnawialnej lub zrównoważonego rozwoju. Dbasz o naturę i środowisko, co może dać Ci przewagę nad innymi kandydatami.

Coś niezwykłego (w dobrym tego słowa znaczeniu)

Wpisz, jeśli tworzysz własne perfumy lub ćwiczysz jujitsu; wszelkiego rodzaju pasje mogą być wstępem do ciekawej rozmowy. Upewnij się tylko, że rozmowa nie będzie interesująca z niewłaściwych powodów, jak na przykład polowanie na egzotyczne zwierzęta. Bądź oryginalny!


Czego absolutnie nie wolno umieszczać (w CV): czytania

Ludzie, którzy dużo czytają, mają pewne zalety, są zazwyczaj mądrzejsi i odnoszą większe sukcesy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy umieścić ją w swoim CV.

Z prostego powodu - wielu ludzi na świecie potrafi czytać, więc nie jest to wyjątkowa pasja. Wpisując ją do CV myślimy, że pokazujemy, że jesteśmy bardziej inteligentni i kulturalni niż inni kandydaci, ale spędzanie dużej ilości czasu na czytaniu może przekazać obraz kogoś, kto jest samotny.


Artykuł inspirowany artykułem 13 hobby, które wyglądają świetnie na twoim CV i jedno, które nie, przez Rachel Gillett dla Business Insider
 

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved