Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Jak poradzić sobie z odrzuceniem w procesie rekrutacyjnym?

Jak poradzić sobie z odrzuceniem w procesie rekrutacyjnym?

Czasem pomimo wielu starań i cierpliwego oczekiwania na decyzję zamiast oferty zatrudnienia na skrzynce mailowej pojawia się informacja, że nasza kandydatura została odrzucona.

Towarzyszące takiej sytuacji rozczarowanie nierzadko sprawia, że zastanawiamy się, czy warto było w ogóle aplikować? Na pewno poświęciłeś dużo czasu na research i zastosowałeś wszystkie metody ze szkoleń lub procesu outplacement. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać motywację i kontynuować swoje poszukiwania wymarzonej pracy jeszcze skuteczniej:

  1. Poproś o feedback. Nawet jeśli jest to trudne warto poznać przyczyny, dla których pracodawca nie zdecydował się na współpracę. Otrzymane informacje dobrze jest potraktować jako wskazówki podczas przygotowań do kolejnych rozmów rekrutacyjnych.
  2. Pamiętaj o tym, że odrzucenie to część procesu poszukiwań. Czasem wydawać się może, że poszukiwania to pasmo porażek, ale warto pamiętać, że nowe szanse zawsze czekają za rogiem. Niemożliwym jest otrzymanie oferty pracy w każdej firmie, do której aplikujemy.  Podobnie nie zawsze zdecydujemy się objąć proponowane nam stanowisko.  Tak działa rynek i nie należy brać tego do siebie.
  3. Nie analizuj nadmiernie. Dobrze jest zastanowić się nad przyczynami odmownej decyzji potencjalnego pracodawcy i ustalić, co możemy w przyszłości zrobić lepiej. Nie ma natomiast potrzeby koncentrować się wyłącznie na błędach i roztrząsać każdy z nich.
  4. Działaj dalej. To w końcu tylko nieudana rozmowa. Teraz, kiedy znasz już słabe punkty, możesz je skorygować i uczynić każdą kolejną rozmowę lepszą od poprzedniej. Trzymamy kciuki!

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved