Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Fyte biznesu - Jak powinno wyglądać CV

Fyte biznesu - Jak powinno wyglądać CV

Jak powinno wyglądać CV, które przyciągnie uwagę? Twoje CV jest Twoim najważniejszym narzędziem podczas ubiegania się o pracę. Jeśli jest źle napisane, będziesz mieć problem z jej znalezieniem – nawet, masz kwalifikacje i odpowiednie doświadczenie. Rekrutacja specjalistów bywa stresująca, jest wielu kandydatów i niewiele czasu - niekiedy masz mniej niż piętnaście sekund na zrobienie tak ważnego pierwszego wrażenia, dlatego musisz się wyróżniać! W tym artykule dowiesz się, jak wygląda dobre CV.

Przejrzysty format


Aby ułatwić czytanie, musisz podzielić profesjonalne CV na różne sekcje. Będą to: Nagłówek, Podsumowanie, Doświadczenie zawodowe, Wykształcenie, Umiejętności, Języki i Dodatkowe.
Szablon dopasuj do branży. Jeśli aplikujesz na stanowisko w finansach czy IT, postaw na prosty, jasny format, w którym wypunktujesz swoje najważniejsze doświadczenia i umiejętności. Poszukujesz pracy jako Grafik komputerowy czy Specjalista ds. marketingu? Możesz pozwolić sobie na odrobinę więcej swobody!
Zastanów się nad zastosowaniem następujących technik podczas projektowania swojego CV:

  • Użyj wypunktowań, aby podkreślić to, co chcesz, aby na Twój temat zauważono
  • Użyj pogrubienia lub kursywy, aby podkreślić kluczowe słowa lub umiejętności
  • W nagłówkach i podtytułach używaj większej czcionki
  • Użyj prostej, zachowawczej czcionki

Mniej znaczy więcej


Nie musisz wymieniać w CV każdej pracy, jaką kiedykolwiek miałeś. Nie musisz też wymieniać wszystkich umiejętności, które kiedykolwiek opanowałeś.
Oczywiście potrzebujesz wystarczająco dużo, aby pokazać, że jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko. Postaraj się zaprezentować swoje kwalifikacje na 1-2 stronach. Umieszczając w CV umiejętność czy znajomość programu zadaj sobie pytanie: „Czy przyda mi się to w pracy, której szukam?”

Słowa klucze


Dostosuj swoje CV do każdego ogłoszenia o pracę. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest umieszczenie w CV słów użytych w ogłoszeniu. Dokładnie przeczytaj ogłoszenie i podkreśl doświadczenia i umiejętności, których poszukuje firma. Upewnij się, że używasz ich w opisie siebie, swoich umiejętności i doświadczenia zawodowego.
Dodatkowo, pisz o osiągnięciach i liczbach. Poprawiłeś wyniki sprzedaży o 30%? Z sukcesem przeprowadziłeś projekt w swojej dziedzinie? Podziel się tym z potencjalnym pracodawcą!

Aby napisać dobre CV, musisz przede wszystkim zrobić je po swojemu. Nikt jednak nie powiedział, że nie możesz skorzystać z małej pomocy! Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, a jeśli nadal potrzebujesz pomocy, odezwij się do nas!

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved