Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Fyte biznesu - 7 praktyk, które poprowadzą Cię do sukcesu

Fyte biznesu - 7 praktyk, które poprowadzą Cię do sukcesu

Jesteś profesjonalistą i chcesz wejść na drogę do sukcesu, stworzyć własny start-up lub uzyskać nowy awans w swojej firmie? Wprowadź w życie te 7 praktyk opracowanych przez autora i przedsiębiorcę Martina Zwillinga, aby stać się bardziej skutecznym i zorientowanym na cel profesjonalistą. Poniższe punkty przydadzą Ci się także, jeśli czeka Cię ważna rekrutacja specjalistów i bardzo zależy Ci na tej posadzie.


1. Pokaż, że jesteś gotów przewodzić w takim samym stopniu jak podążać.


Komunikuj oczekiwania wokół siebie oraz udzielaj konstruktywnych informacji zwrotnych i nagradzaj za wkład swoich współpracowników i członków zespołu.


2. Otaczaj się ludźmi, którzy są mądrzejsi od ciebie.

Twoja przyszłość jest związana z relacjami, które posiadasz. Musisz uczyć się od ludzi, którzy myślą niezależnie oraz którzy przeszli z sukcesem przez trudne sytuacje zawodowe.


3. Nie bój się podejmować ryzyka, ale staraj się racjonalnie szacować ewentualne zagrożenia.

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą w zespole, czy przedsiębiorcą szukającym nowego startupu, nie osiągniesz sukcesu, jeśli nie spróbujesz szczęścia. Przesuwaj  granice, ale nie przekraczaj ich zbyt pochopnie. 


4. Wyjdź ze strefy rozmyślań, podejmij decyzję i zacznij działać.


Niektórzy ludzie szukają nowych pomysłów, ale są niechętni do zaangażowania się i wdrożenia konkretnego planu. W świecie, w którym obecnie funkcjonujemy, można łatwo stracić okazję, nie działając szybko i zdecydowanie.


5. Wykorzystuj mocne strony i znaj własne słabości.


Twoje mocne strony to prawdziwa przewaga nad konkurencją, więc skup się na nich. Zaakceptuj swoje słabości i znajdź pomoc, aby wypełnić te luki, zamiast próbować zrobić wszystko samemu. Udany biznes wymaga zespołu silnych ludzi, a nie jednego bohatera. Zbuduj komplementarny zespół, na którym możesz polegać i delegować zadania.


6. Zawsze wyrażaj pozytywne nastawienie.


Łatwo jest postrzegać każde wyzwanie jako problem, a nie okazję. Sposób myślenia i nastawienie, które przyjmiesz, wpłynie na to, co możesz osiągnąć, a także na to, jak postrzegają cię inni. 


7. Podejdź do sukcesu małymi krokami.


Odnieś się do zadania wieloetapowo, tak aby móc realnie rozłożyć siły w drodze na szczyt.  Co ważne, świętuj małe zwycięstwa, aby stworzyć nastawienie na długoterminowy sukces.
 

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved