Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Fyte biznesu - Wydajność pracy w dobie nowej rzeczywistości

Fyte biznesu - Wydajność pracy w dobie nowej rzeczywistości

Coraz więcej zawodowych spraw przenosi się do trybu online - przykładem może być chociażby zdalna rekrutacja specjalistów. W tym artykule przedstawiamy wskazówki, jak najlepiej wykorzystać wydajność indywidualną i zespołową w nowej rzeczywistości, w której tryb pracy hybrydowej stał się normą. 

Wspieranie współpracy i innowacyjności 

Pandemia udowodniła, że praca zdalna może być efektywna. Wiele organizacji odnotowało nawet wzrost produktywności swoich pracowników działających w trybie home office. Te dane połączone ze spadkiem kosztów związanych z utrzymywaniem powierzchni biurowych brzmią obiecująco. Niemniej, ma to swoje wady i zalety. Firmy obserwują bowiem problemy w obszarach, które dotyczą współpracy.  
Zespoły mają nieporównywalnie mniej okazji do swobodnych rozmów. Utrudniona bywa również wymiana myśli, pomysłów i wizji oraz praca w grupach. To może przełożyć się na spadek innowacyjności, czasem brakuje efektu synergii. Dlatego wyzwaniem dla HR Business Partnerów będzie zaprojektowanie narzędzi i stworzenie warunków ułatwiających kontakty i współpracę w zespołach. 


Wzajemne zaufanie


Zapewnienie, że pracownicy mogą liczyć na zaufanie ze strony swojego pracodawcy, przełoży się bezpośrednio na ich produktywność i lojalność. Warto wziąć pod uwagę, że mikrozarządzanie może osłabić ich zaufanie i doprowadzić do gorszych wyników indywidualnych i zespołowych.


Automotywacja i przestrzeń pracy


Chociaż wielu pracowników uważa, że są bardziej produktywni pracując w trybie home-office, istnieje niebezpieczeństwo ulegania rozproszeniom. Koncentracja może być utrudniona, dlatego ważne jest, aby mieć wyznaczoną przestrzeń pracy, która zapewni komfort i pozwoli skupić się na zadaniach.


Życzliwość i więź zespołowa


Może się zdarzyć, że poczujesz, że nie osiągnąłeś wszystkich swoich celów. To normalne, więc nie bądź zbyt surowy dla siebie lub członków swojego zespołu. Dobre słowo może wiele zmienić.
Brak możliwości porozmawiania z kimś osobiście oznacza, że musisz polegać na innych, aby być bardziej responsywnym. Musimy znaleźć dla siebie czas i brać pod uwagę potrzeby wszystkich członków zespołu.


Komunikacja jest kluczowa


Szczególnie podczas pracy w trybie home-office, komunikacja powinna być priorytetem dla wszystkich członków zespołu. Regularne spotkania online, służące omówieniu aktualnych zadań, nad którymi pracujecie, wydają się być niezbędne. Dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami pozwoli w lepszy sposób zarządzić czasem i ustrukturyzować pracę.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved