Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Fyte biznesu - Kiedy rekrutacja nie powiedzie się...

Fyte biznesu - Kiedy rekrutacja nie powiedzie się...

Czasem pomimo wielu starań i cierpliwego oczekiwania na decyzję zamiast oferty zatrudnienia na skrzynce mailowej pojawia się informacja, że nasza kandydatura została odrzucona.

Towarzyszące takiej sytuacji rozczarowanie nierzadko sprawia, że zastanawiamy się, czy warto było w ogóle aplikować? Oto kilka wskazówek, jak utrzymać  motywację i kontynuować swoje poszukiwania wymarzonej pracy jeszcze skuteczniej:

 1. Poproś o feedback. Nawet jeśli jest to trudne warto poznać przyczyny, dla których pracodawca nie zdecydował się na współpracę. Otrzymane informacje dobrze jest potraktować jako wskazówki podczas przygotowań do kolejnych rozmów rekrutacyjnych.
   
 2. Pamiętaj o tym, że odrzucenie to część procesu poszukiwań. Czasem wydawać się może, że poszukiwania to pasmo porażek, ale warto pamiętać, że nowe szanse zawsze czekają za rogiem. Niemożliwym jest otrzymanie oferty pracy w każdej firmie, do której aplikujemy.  Podobnie nie zawsze zdecydujemy się objąć proponowane nam stanowisko.  Tak działa rynek i nie należy brać tego do siebie.
   
 3. Nie analizuj nadmiernie. Dobrze jest zastanowić się nad przyczynami odmownej decyzji potencjalnego pracodawcy i ustalić, co możemy w przyszłości zrobić lepiej. Nie ma natomiast potrzeby koncentrować się wyłącznie na błędach i roztrząsać każdy z nich.
   
 4. Działaj dalej. To w końcu tylko nieudana rozmowa. Teraz, kiedy znasz już słabe punkty, możesz je skorygować i uczynić każdą kolejną rozmowę lepszą od poprzedniej. Trzymamy kciuki!

   

Każda rozmowa rekrutacyjna to cenne doświadczenie, które daje sposobność nie tylko sprawdzenie własnych możliwości zawodowych ale również wpływa pozytywnie na naszą pewność siebie!   Dodatkowo, każda rekrutacja specjalistów to świetna okazja na budowanie sieci kontaktów oraz śledzenie bieżących trendów, jakie panują na rynku pracy. Lista korzyści jest znacznie dłuższa, dlatego zachęcamy do aplikowania na dostępne oferty.  

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved