Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Executive Search zdalnie - Ewa Rządkowska

Executive Search zdalnie - Ewa Rządkowska

Żyjemy w nadzwyczajnych okolicznościach. Mimo, że obostrzenia związane z koronawirusem powoli są znoszone, skutki pandemii będziemy odczuwać jeszcze przez wiele miesięcy. Sytuacja ta zmieniła dynamikę pracy, rodziny i społeczeństwa.

W naszej serii „Executive Search zdalnie” rozmawiamy z wybranymi konsultantami, aby dowiedzieć się jak organizują czas pracując z domu, jakie zmiany dostrzegają na rynku, co robią aby nadal utrzymać najlepszy kontakt i zapewniać nieustanne wsparcie naszym Klientom oraz Kandydatom.

Tym razem zadaliśmy kilka pytań Practice Leader Industry & Manufacturing– Ewie Rządkowskiej…

 

Jak przygotowujesz się do pracy z domu podczas epidemii koronawirusa?

ER: Zasadniczo przygotowuję się podobnie jak wcześniej, aczkolwiek obecna sytuacja wymagała ode mnie wprowadzenia pewnych zmian. Wynikają one z obserwacji reakcji rynku na pandemię oraz potrzeby właściwego ukierunkowania działań, związanych z rozwojem biznesu. Odpowiednia dywersyfikacja sektorów i firm, już wcześniej ważna w mojej codziennej pracy, nabrała obecnie jeszcze większego znaczenia.

 

Jakie są główne wyzwania i jak je pokonujesz?

ER: Część sektorów i firm ucierpiała na skutek pandemii, inne funkcjonują bez zmian lub planują dalszy rozwój. Swego rodzaju wyzwaniem jest dla mnie przewidzenie długofalowego wpływu pandemii na branże, które obecnie zmagają się z trudnościami, spowodowanymi przez Covid-19,  a tym samym zastosowanie w stosunku do nich właściwej strategii działań business development. Jak je pokonuję? Przede wszystkim obserwując zmiany zachodzące w gospodarce i - o czym już wcześniej wspomniałam - dywersyfikując sektory i firmy, z którymi kontaktuję się w ramach rozwoju biznesu.

 

Czy to, że masz więcej czasu - oszczędzasz go np. na dojazdach do pracy - skłoniło Cię, aby właśnie teraz uzyskać certyfikat International Coach Federation?

ER: Decyzję o ubieganiu się o certcyfikat ICF podjęłam w połowie ubiegłego roku, a więc na kilka miesięcy przed pandemią, choć myśl ta towarzyszyła mi już od dawna.

Moja przygoda z coachingiem rozpoczęła się już kilka lat temu, kiedy zdecydowałam się
na ukończenie Szkoły Coachów ‘The Art & Science of Coaching’, akredytowanej przez ICF i prowadzonej przez Erickson Coaching International we współpracy z Wszechnicą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkołę tę wybrałam z dwóch powodów. Pierwszym jest wysoka jakość oferowanych przez nią zajęć i programów szkoleniowych, prowadzonych przez certyfikowanych coachów i międzynarodowych trenerów coachingu. Drugim, bliska mi metodologia pracy coachingowej, oparta na założeniach podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach.

W bieżącym roku, w ramach przygotowywania się do certyfikacji, kontynuuję współpracę z Wszechnicą UJ oraz Erickson Coaching International, głównie pozostając pod ich mentorską opieką.

 

A w jaki komunikujesz się ze swoim zespołem i organizacją?

ER: Czas pandemii uzmysłowił mi, że możemy skutecznie komunikować się on-line nie tylko z Klientami i Kandydatami, ale też w ramach poszczególnych zespołów oraz całej organizacji. Oczywiście brakuje mi atmosfery, jaką tworzymy na co dzień i pozytywnej energii, którą wnosimy do firmy. Niemniej jednak, w dużej mierze dzięki częstym spotkaniom on-line oraz bieżącej wymianie informacji, mam poczucie, że działamy jak wcześniej.

 

Co najbardziej lubisz w pracy w domu?

ER: Głównie czas, który dzięki możliwości pracy z domu zyskuję przed i po pracy. Jest tak wiele przyjemnych sposobów jego wykorzystania. Ogromną przyjemność daje mi spędzanie go z bliskimi mi osobami. Dużo czytam, nadrabiając zaległości w tym zakresie. Chodzę na spacery…

 

A co z utrzymaniem skutecznej interakcji z Klientami i Kandydatami?

ER: Dostępne narzędzia on-line umożliwiają skuteczną komunikację również z Klientami
i Kandydatami. W przypadku kontaktów z Kandydatami wykorzystywaliśmy je już z powodzeniem wcześniej, natomiast z Klientami spotykaliśmy się najczęściej osobiście. Sądzę, że podobnie będzie, kiedy czas pandemii dobiegnie końca.

 

Powiedz nam, jak wygląda branża, w której się specjalizujesz w czasie kryzysu? Jak radzą sobie Twoi Klienci?

ER: Wielu spośród moich Klientów zmaga się obecnie ze skutkami pandemii, dokładając wszelkich starań, aby je zminimalizować. Rozmawiamy o podejmowanych przez Nich działaniach, zwłaszcza tych, które przynoszą pozytywny efekt, o planach na najbliższe miesiące, ale też o  perspektywach w zakresie dalszego rozwoju. Ogromnie cieszy mnie pozytywna energia osób, z którymi rozmawiam, a także ich orientacja na poszukiwanie rozwiązań, szczególnie ważna w obecnej sytuacji. 

 

Jak Twoim zdaniem najlepiej poradzić sobie z obecną sytuacją?

ER: Bądźmy proaktywni. Działajmy intensywnie i roztropnie, zachowując jednocześnie pozytywną energię i pogodę ducha. Im więcej dobrze ukierunkowanych działań podejmiemy teraz, tym lepiej będziemy przygotowani do nowej rzeczywistości. A ona w swym postkoronawirusowym kształcie nadchodzi dużymi krokami.

 

Skontaktuj się z Ewą Rządkowską w kontekście swoich potrzeb rekrutacyjnych.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved