Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Dlaczego nie dostałem pracy?

Dlaczego nie dostałem pracy?

Rozmowa rekrutacyjna z reguły jest sytuacją stresującą, więc kiedy podczas niej dajesz z siebie wszystko, a się nie udaje, nierzadko męczy nas pytanie – dlaczego?

Oto 5 możliwych powodów, dla których nie dostałeś wymarzonej pracy:

1. Nie odrobiłeś pracy domowej

Jeśli udasz się na rozmowę, nie czytając wcześniej dokładnie opisu stanowiska, nie zapoznałeś się z profilem firmy, ich misją czy nie sprawdziłeś co słychać na ich social media, brak twojego zaangażowania szybko może wyjść na jaw!

2. Nie zadawałeś pytań

Najłatwiejszym sposobem wykazania zainteresowania stanowiskiem i firmą jest zadawanie pytań. Gdy siedzisz i tylko słuchasz możesz sprawić wrażenie obojętnego.

Pytania zadawaj w trakcie rozmowy, ale też przygotuj sobie kilka standardowych na jej zakończenie.

3. Źle wyrażałeś się o obecnym pracodawcy

Jednym z najczęstszych pytań podczas rozmowy jest: „dlaczego szukasz nowej pracy?”. Prawdopodobnie będziesz musiał wyjaśnić, dlaczego jesteś niezadowolony z obecnego pracodawcy.

Mając to na uwadze, staraj się nie mówić nic złego. Z pewnością nie wymieniaj nazwisk poszczególnych pracowników i nie wytykaj im ich błędów.

4. Przekłamałeś swoje CV

Ważnym jest, aby Twoje CV wyglądało nieskazitelnie – było dobrze sformatowane, estetyczne i pełne ciekawych informacji. Na pewno już to wiesz, jeśli przechodziłeś przez proces outplacement. Problem pojawia się wtedy, kiedy nie pamiętasz co w nim zawarłeś, bądź zawarte w nim informacje podkoloryzowałeś.

Przed rozmową dokładnie przeanalizuj swoje CV. Pamiętaj, że możesz zostać zapytany o każdy z jego aspektów.

5. Byłeś zbyt rozluźniony

Nie dotyczy to tylko twojego wyglądu. Czasami, aby nie okazywać, że jesteś zestresowany, możesz przesadzić w drugą stronę i sprawić wrażenie nieco zbyt rozluźnionego. Co gorsza, możesz wyglądać na znudzonego.

Mów powoli i spokojnie, ale nie zapominaj, że to dla Ciebie ekscytująca możliwość rozwoju!

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved