Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Co warto wiedzieć o potencjalnym pracodawcy chcąc zrobić dobre wrażenie na spotkaniu rekrutacyjnym?

Co warto wiedzieć o potencjalnym pracodawcy chcąc zrobić dobre wrażenie na spotkaniu rekrutacyjnym?

Badania Undercover Recruiter pokazują, że 33% pracodawców wie już po 90 sekundach, czy zatrudni danego kandydata.  Co warto wiedzieć o potencjalnym pracodawcy żeby zrobić dobre wrażenie na spotkaniu rekrutacyjnym, zanim się zacznie?

1. Bieżąca sytuacja w branży

Nie koncentrujmy się wyłącznie na informacjach widocznych na stronie internetowej firmy. Wiele interesujących i szczegółowych informacji odnoszących się do aktualnej sytuacji i wyzwań dla każdego z sektorów rynku można odnaleźć już po krótkich poszukiwaniach w sieci.

2. Strategia firmy

Warto sprawdzić, czy organizacja zwiększyła ona ostatnio swoją obecność w mediach społecznościowych? Czego dotyczyły ostatnie wydane przez nią oświadczenia prasowe? Czy na jej stronie internetowej pojawiły się ostatnio istotne zmiany związane np. z digitalizacją? Wszystko to umożliwi zobrazowanie sobie szerszej perspektywy względem aktualnie realizowanych kierunków strategicznych potencjalnego pracodawcy.

3. Rzeczywista konkurencja firmy 

Nie chodzi jedynie o określenie liderów branży – warto podjąć dodatkowy wysiłek i określić, z kim organizacja realnie konkuruje na rynku. Warto poszukać organizacji profilu, rozmiarze i specjalizacji podobnych do firmy, o pozycję w której się staramy. W dalszej analizie przydatne mogą okazać się sprawozdania finansowe, dzięki którym będziemy w stanie określić co łączy i co różni interesujące nas organizacje.

4. Opinia o firmie na rynku 

W odpowiedzi na to pytanie ponownie z pomocą przyjść nam mogą media społecznościowe. Rzeczą na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest responsywność,  z jaką organizacja odpowiada na swoich profilach na zadawane przez użytkowników pytania. Czy pytań jest wiele, a firma odpowiada na nie szybko? Czy odpowiedzi są profesjonalne? A może nie ma ich w ogóle? Odpowiedź na te pytania pomoże uzyskać wartościowe wnioski.

5. Kultura organizacyjna firmy 

Celem potwierdzenia i usystematyzowania dotychczasowych wniosków w tym obszarze dobrze jest zajrzeć do zakładki „o nas” na oficjalnej stronie organizacji. Często zawiera ona informacje o celach, wartościach, praktykach i standardach kierowane właśnie do przyszłych pracowników. Warto zwrócić uwagę, czy firma ma w zwyczaju prowadzić proces outplacement. Warto je poznać, by na spotkaniu rekrutacyjnym mieć możliwość pewnego i swobodnego budowania swoich odpowiedzi w oparciu o zdobyte informacje i wyciągnięte wnioski.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved