Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Co możesz zrobić TERAZ, aby rozwijać swoją karierę?

Co możesz zrobić TERAZ, aby rozwijać swoją karierę?

Jednym z wyzwań, przed którymi staje każdy aspirujący pracownik jest znalezienie skutecznego sposobu na rozwój swojej kariery zawodowej. Brzmi prosto. Pozornie prosto, ponieważ często ludzie nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić.

Wielu specjalistów odkrywa, że ​​pomimo najlepszych starań ich kariera utknęła w miejscu. Pożądany awans czy podwyżka nie następują, co może być bardzo frustrujące.

Oto kilka zabiegów, których zastosowanie może przełamać zawodowy impas:

 

Zwiększ widoczność

Ważne jest, aby twoja praca była zauważana przez ludzi na kierowniczych stanowiskach. Zastanów się, jak w ramach swojej roli możesz wpłynąć na sukces firmy. Może to być pomysł podsunięty w dobrym momencie lub skrupulatnie sporządzony raport, natomiast kluczem do sukcesu jest po prostu wydobycie na wierzch Twojego nazwiska!

 

Angażuj się

Osobą, która będzie ma największy wpływ na Twoją karierę, jest Twój bezpośredni przełożony. Być może masz z nim doskonałe relacje, ale czy mógłbyś na przykład zrobić coś, aby go w jakiś sposób wesprzeć? Jeśli wiesz na przykład, że istnieje konkretny projekt, który zajmuje dużo czasu i energii Twojemu przełożonemu, być może będziesz w stanie pomóc i wziąć na siebie część jego obowiązków.

 

Zaplanuj swój rozwój

Przy odrobinie szczęścia będziesz pracować w organizacji, która przywiązuje dużą wagę do nauki i rozwoju. Ale nawet jeśli masz dostęp do wewnętrznych szkoleń i kursów zewnętrznych, w jaki sposób możesz zwiększyć swoją wiedzę branżową? Kontynuowanie własnego kształcenia lub uczestnictwo w wydarzeniach branżowych to dwie z możliwości. Zastanów się jakie luki masz w wiedzy i co możesz zrobić, aby je wypełnić.
 

Poszukaj mentora

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest znalezienie mentora. Może to być kierownik wyższego szczebla w Twoim dziale, ale najlepiej byłoby, gdyby był to ktoś pracujący w innej funkcji, ponieważ może posiadać on inną cenną perspektywę i pomagać w prowadzeniu Cię. Zapytaj swojego menedżera, czy może kogoś polecić. Mentoring może być bardzo skutecznym sposobem na rozwój kariery.

 

Zmiana sceny?

Być może poczyniłeś wszystkie powyższe kroki, ciężko pracowałeś, jesteś dobrym graczem zespołowym, jesteś lubiany, ale drzwi do awansu wciąż są zamknięte. Czasami musimy zdać sobie sprawę, że jedyną opcją jest odejście i zmiana pracy, ponieważ dotychczasowe środowisko po prostu nie jest dla nas odpowiednie i nie jest w stanie zapewnić nam odpowiednich możliwości. Nie czekaj na proces outplacement i bądź na bieżąco z sytuacją na rynku pracy już teraz.

 

Powyżej opisane działania mogą zapobiec lub zażegnać moment stagnacji zawodowej. Należy mieć świadomość, że nic nie dzieje się przypadkowo, że zawsze trzeba mieć jakąś strategię. Oznacza to potrzebę przejęcia inicjatywy oraz, co ważniejsze, wzięcia odpowiedzialności i przejęcia steru w tej podróży!

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved