Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

5 wskazówek jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej wideo

5 wskazówek jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej wideo

Skype, Zoom, GoToMeeting, Webex, Teams, Lifesize Go, a nawet WhatsApp – to te aplikacje najczęściej pojawiają się przy rekrutacjach zdalnych. Coronavirus wymusił na większości z nas pracę z domu, a więc większość rekrutacji będzie odbywać się online. Ponieważ jest to nowa sytuacja dla każdego z nas, o tych wskazówkach mogłeś nie słyszeć wcześniej, np. w procesie outplacement.

 

Jak więc przygotować się na video-interview? Oto najważniejsze wskazówki, które pomogą ci uspokoić nerwy przed rozmową kwalifikacyjną:

 

Przygotuj się

Podobnie jak w przypadku każdego spotkania rekrutacyjnego, postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o  firmie, do której aplikujesz. Jeśli otrzymałeś opis stanowiska, zapoznaj się ze wszystkimi niezbędnymi umiejętnościami wymaganymi do pełnienia tej funkcji - pomyśl o konkretnych przykładach ze swojego doświadczenia, które wskazują na to, że spełniasz przedstawione oczekiwania.

 

Bądź uprzejmy

Rozmowa wideo nie ułatwia nawiązania relacji z rekrutrem. Będzie on uważnie słuchał i bacznie cię obserwował, aby móc ocenić czy dopasujesz się do kultury zespołu i firmy. Pamiętaj, aby się uśmiechać i być przyjaznym. Jest to szczególnie ważne w przypadku rozmów wideo.

 

Ubierz się odpowiednio

Pamiętaj, niezależnie od tego, czy rozmowa odbywa się osobiście czy poprzez wideo, wygląd jest bardzo ważny. Ubierz się elegancko i nie zapomnij wyprasować koszuli. Jeżeli jesteś w domu, upewnij się, że nie ma żadnych zakłóceń w tle i spokojnie będziesz mógł przeprowadzić tę rozmowę.

 

Skoncentruj się na mowie ciała

Zachowaj spokój. Słuchaj uważnie, mów powoli gdy odpowiadasz i nie denerwuj się. Pozwoli ci to dobrać odpowiednie słowa i być dobrze zrozumianym. Upewnij się, czy osoba prowadząca rozmowę wyraźnie cię słyszy.

 

Dobre zakończenie rozmowy

Ważne jest również to, jak zakończysz rozmowę. Postaraj się zapaść w pamięć. Podziękuj swojemu rozmówcy za czas i możliwość spotkania. Pamiętaj, aby zadać kilka pytań o firmę i o samo stanowisko. Jeśli nie poinformowano cię o tym do tej pory – zapytaj jakie są następne etapy rekrutacji.

 

Pamiętaj, aby przetestować swój sprzęt. Zachęcamy do odbycia próbnej rozmowy ze znajomym, np. poprzez Skype.

 

Rozmowa wideo może wydawać się niekomfortowa, ale jeżeli wdrożysz 5 powyższych punktów, z pewnością zwiększysz swoje szanse na znalezienie pracy.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved