Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

5 sposobów na skuteczniejsze poszukiwanie pracy

5 sposobów na skuteczniejsze poszukiwanie pracy

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją karierę, czy jesteś już doświadczonym profesjonalistą w swojej branży lub przechodzisz przez proces outplacement, musisz uwzględnić wiele aspektów w poszukiwaniach pracy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci precyzyjnie dostosować strategię poszukiwania pracy

Zaktualizuj swoje CV

Niezależnie od tego, czy wysyłasz e-maila do rekrutera, czy ubiegasz się o pracę online, musisz dysponować aktualnym CV. Oczywiście warto za każdym razem dostosować je do danego stanowiska, ale czytelna i aktualna wersja curriculum to podstawa. Na obecnym, dynamicznym rynku pracy ciągle zdobywamy nowe doświadczenia i kompetencje, warto więc pozwolić je dostrzec potencjalnym nowym pracodawcom.

Skup się na swojej branży

Warto być na bieżąco z nowinkami w interesującej nas branży, szczególnie w czasie poszukiwań pracy. W pogłębieniu wiedzy na ten temat pomóc nam mogą portale branżowe, komunikaty prasowe, czy posty w mediach społecznościowych. Im więcej ciekawych nowinek uda nam się poznać, tym większe szanse na zrobienie dobrego wrażenia na rozmowie rekrutacyjnej.

Działaj networkingowo

Poszukiwania wśród własnej sieci kontaktów mogą wywołać u niektórych ludzi wiele obaw, ale jest to często jeden z najskuteczniejszych sposobów znalezienia pracy. Ale, co ważniejsze, sposób ten pozwala uzyskać dostęp do ofert, które nigdy nie są publikowane na portalach ogłoszeniowych.

Wykorzystaj social media

Czy Twój profil LinkedIn jest aktualny? LinkedIn to wiodąca profesjonalna platforma i zapewniamy, że pracodawcy sprawdzą na niej twój profil. Upewnij się więc, że wszystkie Twoje doświadczenia są dobrze przedstawione, masz profesjonalne zdjęcie i dobrze określony zakres kompetencji. Czy myślałeś o blogowaniu? Czy udostępniasz aktualizacje branżowe? Potencjalni pracodawcy zainteresują się również takimi działaniami, więc upewnij się, że robisz wszystko, co możesz, by przedstawiać się jako ekspert w danej dziedzinie.

Poszukiwanie pracy należy traktować poważnie. Warto więc poświęć mu trochę czasu, tak jak każdej innej umiejętności, którą chcemy poprawić… i aktualizować swoje CV w miarę postępów!

 

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved