Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

5 powodów, dla których praca za granicą może być doskonałym krokiem w karierze

5 powodów, dla których praca za granicą może być doskonałym krokiem w karierze

Być może już kiedyś zastanawiałeś się nad możliwością przeprowadzki i pracy za granicą. Może nawet wyobrażałeś sobie siebie w swojej wymarzonej destynacji np. z laptopem na plaży, lub w przytulnej kawiarni.

Czy jednak kiedykolwiek zastanowiłeś się nad tym na poważnie? Poniżej kilka dobrych powodów, by poważnie podejść do decyzji, która może okazać się najlepszą na twojej drodze zawodowej.

1. Z łatwością podniesiesz swoje kompetencje językowe

Któż z nas nie chciałby biegle władać językiem obcym? Nie zawsze mamy jednak czas i środki, które możemy zainwestować w kursy językowe, czy zajęcia z lektorem. Najlepszym sposobem na szybkie nauczenie się nowego języka jest otaczanie się nim. Zatrudnienie się w obcym kraju zdecydowanie sprzyja skutecznej nauce „żywego” języka. Warto przy tym pamiętać, że drugi język nie tylko świetnie wygląda w CV, jest również znaczącym osiągnięciem osobistym, ułatwiającym poznawanie nowych kultur i perspektyw na świat.

2. Poszerzysz swoją sieć kontaktów 

Jeśli nie pracujesz w międzynarodowej organizacji, nie masz prawdopodobnie wielu możliwości zawierania licznych zawodowych znajomości z ludźmi z całego świata. Przeprowadzka do innego kraju jest świetnym sposobem, by poszerzyć krąg znajomych i zbudować sieć, która może otworzyć przed Tobą wiele nowych możliwości zawodowych w przyszłości i bardzo wzbogacić Twoje CV.

3. Potwierdzisz swoje zdolności adaptacyjne

Łatwość adaptowania się do nowych warunków, jest obecnie wysoko cenioną kompetencją na rynku. Życie za granicą i codzienne pokonywanie wiążących się z nim wyzwań stanowi niemal definicję wysoko rozwiniętej zdolności do adaptacji. Wyjazd za granicę może dać motywację, aby spróbować swoich możliwości w zupełnie innych obszarach. Nowe środowisko, kultura, miejsce i konieczność wyrażania siebie w innym języku może być jednocześnie stresujące, ale i dawać mnóstwo pewności siebie, a ta - przydaje się na każdym stanowisku. Potencjalny pracodawca jest w stanie wyczuć, którzy kandydaci są pewni siebie i uznać ich za bardziej wartościowych i kompetentnych pracowników.

4. Na świecie jest mnóstwo fantastycznych możliwości rozwoju

Jeśli spędzasz mnóstwo czasu narzekając na lokalne oferty pracy lub jesteś właśnie w trakcie procesu outplacement, może czas spojrzeć szerzej i rozejrzeć się za możliwościami na rynku globalnym? Przeprowadzka do innego kraju może być sama w sobie fantastyczną przygodą, która również kształtuje nasz charakter i otwiera na innych. Praca za granicą uczy nas elastyczności, umiejętności reagowania na nieprzewidziane zdarzenia i sytuacje oraz pewności siebie. Skoro udało mi się w obcym kraju, czemu miałbym sobie nieporadzić z innymi wyzwaniami?

5. Mnóstwo ciekawych destynacji

Kwestia tak oczywista, że często pomijana. Jeśli do twoich marzeń nie zalicza się spędzanie dni na piaszczystych plażach jest wiele innych inspirujących miejsc, gdzie z powodzeniem można stawiać dalsze kroki na drodze zawodowej. Od Sydney, przez Sztokholm, Nowy Jork, po Madryt i Londyn – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved