Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Trendy w IT w 2021 roku

Trendy w IT w 2021 roku

Rok 2020, który zdefiniował i zmienił nasze życie codzienne, które wygląda zupełnie inaczej niż to co znaliśmy do tej pory, wyznaczył również na nowo najważniejsze cele dla branży IT. Zawsze bardzo dynamiczny obszar jakim są nowe technologie w 2020 skupił się na kwestiach ważnych dla zmieniającego się świata w obliczu pandemii koronawirusa i wszystko wskazuje na to, że wyznaczył kluczowe trendy na 2021 rok.

Z całą pewnością w nadchodzącym roku będą trwały dalsze intensywne prace nad rozwojem sieci 5G a także jej praktycznych zastosowań w różnych gałęziach gospodarki, a także dla indywidulanych użytkowników.

Kolejnym obszarem będzie dalszy rozwój rozwiązań chmurowych, tak ważnych w warunkach pracy zdalnej. Wszystko wskazuje na to że możliwość pracy w systemie home office w dużym lub całkowitym wymiarze, pozostanie również po zakończeniu pandemii, a wiele firm decyduje się na zmniejszenie powierzchni biurowej i rozwiązania typu „hot desk” co wiąże się z rozwojem sieci cloudowej.

Również sztuczna inteligencja będzie ważnym tematem dla firm technologicznych w 2021 roku. Rozwiązania które proponuje AI, takie automatyzacja procesów, przeprowadzanie spersonalizowanych kampanii marketingowych, przyspieszanie analizy danych czy redukcja kosztów, są bardzo istotne chociażby w rozwoju e-handlu, który w czasach pandemii i lockdownu istotnie zyskuje na znaczeniu.

W ślad za zwiększeniem pracy zdalnej oraz usług i transakcji realizowanych za pośrednictwem internetu zwiększa się konieczność dbania o bezpieczeństwo danych. I mimo że jest to obszar pozostający w czołówce trendów od kilku lat, wydaje się że w 2021 nastąpi dalszy, intensywny rozwój rozwiązań w tej dziedzinie.

Chcesz wiedzieć, co zyska rekrutacja specjalistów na wprowadzeniu technologii AI? Przeczytaj nasz tekst: Sztuczna inteligencja w świecie HR.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie, jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jeszcze więcej. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved