Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Jak rozwijać swoją karierę w dzisiejszym „Nowym Świecie Pracy”?

Jak rozwijać swoją karierę w dzisiejszym „Nowym Świecie Pracy”?

Aby rozwijać swoją karierę, warto zacząć od stworzenia konkretnego planu. Awans zawodowy może przybierać różne formy – może oznaczać wspinanie się po korporacyjnych szczeblach lub też przejęcie większej odpowiedzialności w obecnej roli. Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć, warto mieć jakiś plan, który ułatwi Ci  przejście tej drogi. Stworzenie własnej mapy kariery pomoże Ci w odpowiednim zaplanowaniu i pokierowaniu  rozwojem zawodowym.

Zdefiniuj co dla Ciebie oznacza sukces

Każdy ma swoją własną definicję sukcesu. Dla niektórych osób może to być zdobycie wymarzonej wysokiej roli zarządczej, a dla innych znalezienie pracy, która pozwoli im na spędzanie czasu z rodziną i zachowanie odpowiedniego poziomu work-life-balance. Nie ma dobrego ani złego sposobu na określenie sukcesu - dla każdego oznacza on po prostu co innego. Liczy się tylko to, co jest ważne dla Ciebie.

Pomyśl o tym, co jest dla Ciebie najważniejsze w Twojej karierze i jak chciałbyś aby wyglądała ona w przyszłości. To, do czego teraz dążysz, może różnić się od tego, o czym będziesz myślał  za pięć - dziesięć lat. Dlatego myślenie długoterminowe pomoże Ci zdefiniować Twoją wizję sukcesu.

Ustal najważniejsze cele i harmonogram działania

Cele i terminy ich realizacji idą w parze. Bez ustalonych terminów, osiągnięcie celów jest znacznie trudniejsze. Używanie ich razem jest sposobem na osiągnięcie sukcesu. Wyznaczone cele dają ci powód do dążenia do nich,  a ustalone terminy zobowiązują Cię do ich realizacji w określonym czasie.

Spójrz na swoją mapę kariery  i swoje cele na najbliższe  lata. To są twoje największe cele długoterminowe. Aby osiągnąć te duże cele, musisz rozbić je na mniejsze, łatwiejsze do zarządzania cele krótkoterminowe. Zastanów się, jakie kroki musisz podjąć, aby osiągnąć kolejny poziom w swojej karierze. Jakiej umiejętności musisz się nauczyć? Kto z Twojego otoczenia może ci pomóc w rozwoju? Czy w obecnej firmie będziesz w stanie osiągnąć swój cel?

Poświęć czas na analizę i dokładne przemyślenie wszystkich kwestii. Im bardziej szczegółowy jest Twój plan, tym łatwiej będzie pozostać na dobrej drodze do osiągnięcia wszystkich Twoich celów.

Bądź otwarty na feedback

Feedback to doskonały sposób na ocenę  postępów i upewnienie się, że podążasz właściwą drogą do osiągnięcia swoich celów. Jeśli możesz liczyć tylko na ocenę roczną w swojej organizacji, zaplanuj dodatkowe spotkania ze swoim Managerem . Nie ograniczaj feedbacku tylko do tego, pochodzącego od Twojego przełożonego. Feedback  powinien również pochodzić od twoich współpracowników, ponieważ mają oni inną perspektywę i inny punkt widzenia.

Poproś swoich kolegów z  pracy, aby ocenili twoje mocne i słabe strony lub udzielili konkretnych informacji zwrotnych z okresu wspólnej pracy. Im bardziej różnorodne są twoje źródła informacji zwrotnych, tym więcej możesz się od nich nauczyć.

Wszystkie te wskazówki pomogą Ci stworzyć Twoją własną mapę kariery, która z kolei stanie się planem działania i przewodnikiem w dalszym rozwoju. Pamiętaj, że Twoje cele mogą się zmieniać , a swój plan możesz aktualizować w dowolnym momencie np. jeśli znajdziesz się w procesie outplacement. Ścieżka kariery nie jest prostą linią od punktu A do punktu B, nie musisz więc podążać „sztywno” ustaloną drogą, aby się tam dostać J.

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved