Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Outplacement – dlaczego warto?

Outplacement – dlaczego warto?

Podjęcie decyzji o zwolnieniu pracownika zawsze stanowi wyzwanie dla pracodawców. 

Wielu zwalnianych pracowników, w szczególności, tych z długim stażem pracy, potrzebuje efektywnej pomocy w znalezieniu nowego zatrudnienia, dlatego Outplacement może mieć kluczowe znaczenie w ich powrocie na rynek pracy. 

Zapewnienie wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji związanej z restrukturyzacją i redukcją zatrudnienia ma też znaczenie w aspekcie zespołu, który zostaje w organizacji - pozostali pracownicy mogą odczuwać niepokój związany z utratą własnego stanowiska. Obawy, które ogarniają pozostałych w organizacji pracowników, mogą wpływać na jej efektywności. 

Wiele firm zajmujących się Outplacementem ma w  swojej ofercie usługę modułową, dzięki temu pracownik może dostosować ofertę do swoich potrzeb. Ważne jest, aby upewnić się, że firma świadcząca usługi outplacement może zaoferować elastyczność w połączeniu z efektywnością kosztową. 

Usługi outplacementu i doradztwo w zakresie talentów.

Jakie usługi zazwyczaj świadczą firmy zajmujące się outplacementem? Najważniejszym aspektem programu Outplacement jest pomoc w opracowaniu praktycznej strategii poszukiwania pracy – identyfikacji SWOT kompetencji danej osoby, opracowanie dokumentów CV, Cover maili, LI – dostosowanie ich do wymagań rynku, także z uwzględnieniem ATS. 

Budowanie marki osobistej lub zarządzanie nią, dla wielu osób poszukujących pracy może być wyzwaniem, dlatego ważne są informacje, jak zmaksymalizować wykorzystanie mediów społecznościowych. LinkedIn, który jest kluczowy z perspektywy szukania pracy, wymaga uważnego dbania o własny profil, np. poprzez publikowanie treści i rozwijanie sieci kontaktów. 

Firmy outplacementowe, którym warto zaufać będą miały doświadczonych specjalistów, którzy są nie tylko ekspertami od zarządzania karierą, ale także specjalistami znającymi daną branżę (np. specjalistyczne firmy rekrutacyjne w danym sektorze). Niektórzy dostawcy Outplacementu będą również w stanie wesprzeć organizację, oferując rozwiązania w zakresie zarządzania talentami. Programy te pomogą zidentyfikować wysoki potencjał w zakresie zarządzania sukcesją lub talentami w organizacji. Można także uzyskać dostęp do platformy (takiej jak np. LinkedIn Learning), która zawiera interaktywne treści multimedialne, pomagające pracownikom w podnoszeniu umiejętności lub przekwalifikowywaniu.

Wybierając odpowiedniego dostawcę usług outplacementowych, pomaga się pracownikom w przejściu na następny etap ścieżki zawodowej.  Wyposażając osoby zwalniane w skuteczne narzędzia poruszania się po rynku pracy, inwestuje się w ich dalszy rozwój zawodowy. Równoległe zadbanie o pracowników pozostających w organizacji jest jednocześnie sygnałem, że firmie zależy na ludziach. Outplacement, to rozwiązanie dla firm dbających o ludzi, tych odchodzących i tych, którzy zostają.  

W razie pytan jestesmy do Panstwa dyspozycji

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved