Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Kompetencje miękkie w dobrym CV

Kompetencje miękkie w dobrym CV

Dobre CV jest kwestią dyskusyjną i dość subiektywną, biorąc pod uwagę jego związek ze specyfiką interesującej nas branży, naszego doświadczenia zawodowego, czy nawet samego stanowiska, na które aplikujemy. Na szkoleniach, w trakcie procesu outplacement lub w poradnikach, mogłeś zetknąć się z różnymi wersjami. W ramach dobrej praktyki przyjęło się jednak, że idealne CV powinno zawierać się na jednej lub dwóch stronach.

Biorąc pod uwagę ograniczenia z tego płynące zasadniczo odradza się umieszczanie w CV cech tj.: sumienność, punktualność etc. (których oczekuje się od każdego aplikującego i które powinny być brane za pewnik). Prawdą pozostaje jednak, że kompetencje miękkie pozostają w CV niedoceniane. Wielu pracodawców jest bowiem bardziej zainteresowanych zatrudnieniem osób posiadających właściwe soft skills, niż odznaczających się jedynie kompetencjami merytorycznymi.

Kompetencje miękkie związane są z cechami charakteru człowieka, jego umiejętnościami społecznymi czy też inteligencją emocjonalną. Są to cechy charakteru, które widoczne są najczęsćiej w naszym codziennym zachowaniu i przyjmowanych postawach - również w pracy. Wśród tzw. soft sklills możemy wyróżnić takie cechy, jak np. komunikatywność, umiejętność pracy zespołowej, elastyczność czy też odporność na stres.

Poniżej wybrane kompetencje miękkie, których posiadanie warto podkreślić w CV:

  1. Zdolności przywódcze/ Umiejętność zarządzania zespołem
  2. Umiejętność pracy zespołowej
  3. Komunikatywność/ Umiejętność nawiązywania trwałych relacji biznesowych
  4. Umiejętność przejmowania inicjatywy
  5. Elastyczność/ Umiejętność dostosowywania się do zmieniających się dynamicznie warunków

Biorąc pod uwagę kompetencje miękkie w Twoim CV zawsze staraj się , żeby wymienione przez Ciebie umiejętności były przydatne w pracy, o którą się starasz. Zawsze nawiązuj do własnego doświadczenia, również tego osobistego, nie tylko zawodowego. W przystępnej dla potencjalnego pracodawcy formie staraj się udowodnić, że wypisane przez Ciebie umiejętności nie są tyllko kolejno wymienionym hasłami, ale stoją za nimi realne osiągnięcia i doświadczenie. I pamiętaj - zawsze podawaj prawdziwe informacje, na pewno zostaną zweryfikowane!

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved