Skip to main content

DataLayer values:

** Values visible only for logged users. Editable only in edit mode. **

Local page
Unselected
None
Polish (Poland)
Polska
 

Aktualności

Jak rozwinąć swoją sieć kontaktów?

Jak rozwinąć swoją sieć kontaktów?

Szukasz sposobu na poszerzenie sieci swoich biznesowych kontaktów? W konkurencyjnych branżach czasami nie wystarczą umiejętności, aby szybko awansować. Czasami w życiu sprawdza się powiedzenie „nie chodzi o to co wiesz, a kogo znasz”, ważnym jest aby celnie identyfikować takie momenty i dobrze wykorzystywać okazje.

Jeśli zaczynasz swoją karierę, oto 4 wskazówki, jak prawidłowo nawiązywać biznesowe kontakty:

 

Przedstawienie się szyte na miarę

Jednym z najczęstszych sposobów nawiązywania kontaktów jest spotykanie ludzi na imprezach branżowych, czy to podczas kameralnych seminariów lub konferencji. Jeśli jesteś zaproszony, dowiedz się, kto również bierze udział. Poświęć czas, aby odnaleźć te osoby i poczytać o nich lub wyszukać je na Linkedin. To nie tylko ułatwi rozpoznanie możliwych kontaktów, ale także pozwoli na odpowiednia, dopasowaną do odbiorcy prezentację własnej osoby. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Najpierw nawiązujemy kontakt, dopiero później budujemy relacje biznesowe.

 

Wiedza i edukacja

Rzadko zdarza się, aby ktoś zobaczył w tobie osobę wartą nawiązania profesjonalnej relacji, jeśli nie potrafisz nawiązać rzeczowej rozmowy o branży, w której pracujesz. Aby tego uniknąć czytaj nowinki, dokształcaj się, słuchaj i angażuj. Nie czekaj na szkolenia lub proces outplacement! Magazyny, podcasty i media społecznościowe to miejsca gdzie możesz szukać aktualnych informacji o branży. Możesz dodatkowo wykorzystać LinkedIn do komentowania postów innych specjalistów, aby zwiększyć widoczność swojego imienia i nazwiska, ale pamiętaj by publikowane myśli były przemyślane i rzeczowe.

 

Poszukaj równych sobie

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z branżą, poszukaj innych początkujących i nawiąż z nimi relacje, aby móc na bieżąco informować się o aktualnych wydarzeniach. Posiadanie znajomych na podobnym stanowisku do Twojego może być świetnym sposobem uczenia się na wzajemnych błędach i motywowania w osiąganiu celów.

 

Nawiązuj kontakt ze wszystkimi

Nigdy nie przepuszczaj okazji do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Nie ignoruj ​​możliwości nawiązania kontaktu z kimś nowym, nawet jeśli nie wydają się oni związani z branżą, w której pracujesz. Spróbuj również innych sposobów na poznawanie nowych ludzi - spytaj rodzinę i znajomych, czy kogoś znają, możesz też skontaktować się ze znajomymi ze starej szkoły i uniwersytetu.

Przy następnym spotkaniu networkingowym pamiętaj o naszych wskazówkach!

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym artykułem. Te i wiele innych aktualności z rynku pracy, wskazówek dotyczących rekrutacji oraz zarządzania talentami znajdziesz na naszej stronie. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Skontaktuj się z nami, aby otrzymać jeszcze więcej cennych informacji. Poznaj techniki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie oraz dowiedz się w jaki sposób możemy usprawnić jej funkcjonowanie pod względem zarządzania pracownikami i rekrutacji.

NASZE MARKI

© 2024 Morgan Philips Group SA
All rights reserved